Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Kuchyň a zaschlý olej – jak se ho levně a chytře zbavit?

V kuchyni se pravidelně vaří, peče a smaží, takže je to místo, které budete uklízet asi nejvíc ze všech místností. Přeci jen je důležité mít kuchyň čistou a v pořádku. Tuk a olej se na lince rád a často usazuje a to nejen na lince. Jakmile zaschne, začne se lepit a voda spolu s jinými prostředky na čištění nepomůže. Musíte se uchýlit k přípravkům, které jsou plné chemie, nejsou zrovna nejlevnější a ne vždycky umí tak pomoci, jako to hlásají reklamy. Jde to jinak? Zkuste to levně a bez chemie!

Čistota v kuchyni je důležitá

I když se snažíte pravidelně uklízet a na kuchyň si obzvlášť potrpíte, některé skvrny a nečistoty jdou odstranit opravdu těžko a ne vždycky to jde tak, jak si plánujete. Jde o místa, která necháváte zaschnout, nejsou úplně na očích nebo si říkáte, že tam přece nemohou být vůbec žádné nečistoty či se tam mastnota nedostane. Omyl. Dostane se všude. Digestoř, madla zásuvek, spodní strany skříněk, stěna trouby a další a další. Tam všude ulpívá mastnota, která zaschne a dolů se jen tak nedostane. Stačí běžné prskání oleje, pečení v troubě a je zaděláno na pořádné a dlouhé čištění. Nepříjemný lepivý povlak pak jde dolů opravdu těžko.

Zaschlý olej čistěte olejem

Tento způsob propagovala Teresa Ward, který je populární odbornice na ekologický úklid. Zveřejnila video návod, který se stal ihned hitem a zkoušejí jej milióny hospodyněk. Možná vám to přijde jednoduché, ale je to geniální! Co na čištění používá? Suchý hadřík a trochu oleje! Sama používá minerální, ale můžete využívat k čištění jakýkoliv běžný olej, který se v kuchyni využívá. Čerstvý olej rozpustí ten starý jednoduše a kuchyň bude zase krásně čistá a bez zbytečného nánosu zaschlého oleje!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *