Bydlení,  Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Kuchyň podle feng šuej. Jak na to?

Dnešní doba je uspěchaná, lidé se snaží umět všechno, být efektivní a výkonní v práci i kdekoliv jinde, doma chtějí mít perfektní čistotu, uklizeno, hodné a čisté děti, chytré, ve škole samé jedničky, milujícího a úspěšného partnera, doma teplé večeře, napečeno. Moderní vzhled vašeho domu je rovněž velmi důležitý, musíte přece dobře reprezentovat. Mnohem častěji lidé přistupují k celkovému klidu, harmonii těla, duše. A to musí být vidět i na interiéru vašeho domu.

Feng šuej jako zásady pro úspěšný život

Feng šuej je stará čínská filozofie. Když jí převedete do svého interiéru, bude mít velký vliv na vás nebo na rodinu. Podle tohoto učení musíte vyčistit všechny kanály, přivést do života chi energii a také štěstí. To se může stát díky jednoduchému přestavění, například vaší kuchyně. Ta by měla být zásadní pro úspěšný život váš i vaší rodiny. Skrz kuchyni totiž proudí životní energie Chi do vašeho domu.

Správně umístěný sporák

Sporák musí být umístěný na správném místě. Je důležité, aby měl sporák výhled na dveře a na všechny, kdo přicházejí do místnosti. Díky tomu bude proudit bez problémů energie kuchyní a vám se tak údajně uleví.

Dřez co nejdál od sporáku

Sporák je ve feng šuej brán stále jako zdroj ohně, i když se možná už dnes na ohni nevaří. Dřez je naproti tomu brán jako zdroj vody. Tyto dva elementy by měly být co nejdál od sebe. Spolu s lednicí tvoří oheň a voda trojúhelník. Chcete-li tyto zdroje spojit? Na zem umístěte zelenkavý koberec, který se bude sporáku, dřezu i lednice dodržovat. Energie bude mnohem lépe proudit.

Mikrovlnka nad sporákem? Ne!

Podle feng šuej mikrovlnka do kuchyně nepatří, ale v dnešní moderní době tomu nejde až tak zabránit. Když už jí v interiéru máte, přesuňte jí dál od sporáku, nejlépe na pracovní pult nebo do jiné části kuchyně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *