Exteriér,  Tipy & praktické informace,  Zahrada

Lapač vos – pomoc v létě před nepříjemnými vosami 1

V létě prosedíte většinu času na zahradě? Ať už zde snídáte, obědváte, dáváte si odpolední siestu nebo večer grilujete? Jindy pohodovou a dobrou atmosféru mohou narušovat mouchy a především vosy, které narušují vaší pohodu a klid. Musíte je neustále odhánět od piva, čokolády, zmrzliny nebo také dezertu, který jste si přinesli ke kávě či od sladkých nápojů. Přeci nebudete neustále zavřeni doma jen kvůli vosám. Lze si užít pohodu bez jejich dotírání a neustálého bzučení?

Klidné venkovní posezení

Můžete si koupit nejrůznější lapače vos, pastičky a další pomocníky, což stojí peníze a ne vždycky jsou tyto věci účinné. Moje babička zapalovala kávu, když se chtěla zbavit venku much. Otravovalo nás jejich věčné poletování okolo nás, takže jsme to vyřešily. Co vosy? Jak těch se zbavit a ochránit vaší zahradu, stůl plný jídla nebo děti, které konzumují zmrzlinu?

Kůra z citrónu a hřebíček

Vezměte nastrouhanou citrónovou kůru, rozdrcený hřebíček, dejte na talíř a přidejte do pokoje nebo přímo ven, na terasu či balkon. Tato směs může hodně pomoci a navíc příjemně provoní místo. Mnohem lepší, než chemické přípravky.

Česnek nebo pálivé koření

Smíchejte vodu s pálivým kořením nebo nadrceným česnekem a potřete například prkýnka, která pověsíte do stromů. Díky tomu vosy a mouchy nebudou okolo vás poletovat a nechají také na pokoji váš interiér.

Vonné svíčky

Koupíte snad v každém obchodě a je jich hned několik. Na odpuzení vos, komárů, much a dalšího hmyzu. Většinou jsou bez vůně nebo voní po citronu, levanduli a podobně. Stačí vybrat takovou, kterou chcete a potřebujete a můžete zapálit. Příjemná atmosféra se snoubí s praktickou stránkou.

Citronové nápoje

Voda s citronem je ideální na pití, ale vosám vůně citronu vadí, takže se mu budou přirozeně vyhýbat, což je přesně to, co potřebujete.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *