Bydlení,  Tipy & praktické informace,  Zahrada

Lapač vos – pomoc v létě před nepříjemnými vosami 2

V létě prosedíte většinu času na zahradě? Ať už zde snídáte, obědváte, dáváte si odpolední siestu nebo večer grilujete? Jindy pohodovou a dobrou atmosféru mohou narušovat mouchy a především vosy, které narušují vaší pohodu a klid. Musíte je neustále odhánět od piva, čokolády, zmrzliny nebo také dezertu, který jste si přinesli ke kávě či od sladkých nápojů. Přeci nebudete neustále zavřeni doma jen kvůli vosám. Lze si užít pohodu bez jejich dotírání a neustálého bzučení?

Klidné venkovní posezení

Můžete si koupit nejrůznější lapače vos, pastičky a další pomocníky, což stojí peníze a ne vždycky jsou tyto věci účinné. Moje babička zapalovala kávu, když se chtěla zbavit venku much. Otravovalo nás jejich věčné poletování okolo nás, takže jsme to vyřešily. Co vosy? Jak těch se zbavit a ochránit vaší zahradu, stůl plný jídla nebo děti, které konzumují zmrzlinu?

Vroucí voda nebo vlhký jíl

Také jste při pozorování zahrady přišli na to, že vosy si udělaly někde v domě nebo na zahradě, v odpadní rouře či kdekoliv jinde, své hnízdo? Často jim stačí malá dírka a dostanou se i do plastového stolu a podobně. Nejrychlejší možností, jak je zlikvidovat je nalít vroucí vodu do místa, kde si dělají hnízda. Dále můžete místo pečlivě a pořádně ucpat, vlhkým jílem nebo drny, což je také pomůže zlikvidovat. Někdo může koupit sirné knoty a vosí hnízdo vypálit.

PET lahev je ideální

Můžete si vyrobit také domácí lapače vos a včel. Jednoduše rozřízněte PET lahev, otočte úzké hrdlo vzhůru nohama a vložte. Díky tomu bude lahev rozpůlená a vrchní část bude otočená a vložená do té spodní. Na dno dejte sladkou šťávu, pivo nebo sladké perlivé nápoje, které vosy mohou přilákat. Jakmile se do ní dostanou, už ven nevyletí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *