Dekorace,  Design,  Tipy & praktické informace

Levandule na každém kroku – vyrobte si krásný polštářek!

Přemýšlíte, že svůj interiér nějak zvelebíte, ale nevíte jak? Chtělo by to možná nějakou drobnost, která by ladila, dodala příjemnou atmosféru a nebyla finančně nákladná, protože větší renovace není něco, co je na pořadu dne? Milujete levandule a vše okolo nich? Pak můžete využít svůj talent a něco vyrobit! Levandule je květina, která je velmi krásná. Kdo by tuto krásnou a fialovou květinu neznal, minimálně její příjemnou a omamnou vůni. Někdo jí pěstuje na zahradě, jiný využije jako dekoraci do vázy a další ji usuší a vyrábí z ní nejrůznější věci. Co takhle pořídit si levandulový polštářek?

Co budete potřebovat:

  • Hladkou, bavlněnou a dostatečně hustou látku (motiv podle vlastní potřeby)
  • Jehlu a nit, případně šicí stroj
  • Sušené květy levandule (nejlépe levandulové směsi, prodávají se v obchodech)
  • Různé dekorativní mašle, stuhy atd..

Jak postupovat:

Látku přeložte a vystřihněte čtverec o stranách dvacet centimetrů. Chcete-li větší polštář, klidně udělejte strany delší. Přehněte lícovou stranou dovnitř, přiložte k sobě strany a sešijte přibližně centimetr až centimetr a půl od okrajů. Látku můžete sešít v ruce, s pomocí jehly a nitě nebo na stroji. Přemýšlejte také nad tím, jakou nit zvolíte, měla by být vhodná k barvě látky. Šev ukončete, obraťte na líc a celý vznikající polštářek přežehlete.

Nyní polštářek naplňte sušenými květy nebo levandulovou směsí. Jakmile bude plný, zbývající stranu polštářku sešijte v ruce. Pořídili jste si barevný motiv látky? Pak máte polštářek hotový a nemusíte jej nijak zdobit. Jestliže však chcete, můžete polštářek oživit a ozdobit. Například přidejte kapku lepidla a nalepte suchý květ levandule. Překryjte květy jemnou a průhlednou síťovinou a je hotovo. Můžete přidat krajky, mašličky a různé další dekorace. Fantazie se meze nekladou.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.