Bydlení,  Byty,  Domy,  Ložnice

Ložnice vašich snů: dívejte se na všechny detaily

Každý se chce ve svém bytě cítit dobře a týká se to všech místností. My si dnes konkrétně posvítíme na ložnici, kde prakticky trávíme, až třetinu svého času. Pokud možno bychom tu měli hezky uklízet, abychom zde byli uvolnění a přichystaní ke spánku. Kdo tedy touží po harmonii a dokonalém odpočinku, připravte si oázu klidu, kde vás nic nebude rušit. Umístěním ložnice si určujete, jaký bude mít ráz. Může být více či méně prosvětlená, menší i větší, ale vždy hraje úlohu i to, zda je dobře větratelná a udržovaná v čistotě.

Soustřeďte se na výběr postele

Jaké nároky klást na postel? Určitě zvolte takovou, kde se vám bude výsostně spát. Ložnice je místo, kde je potřeba načerpat energii a ne vstávat celí bolaví a rozmrzelí. S výběrem postele úzce koresponduje i matrace. Je už předem jasné, že bychom se měli na postel dívat jako na celek a rozhodující jsou všechny její části. Vzhled není až tak důležitý, na první příčce je funkčnost. Pevná konstrukce a ideální rozměry, nikdo se přece nechce v posteli tlačit. Stále zde platí pravidlo, že vám postel, nesmí bránit v přirozeném pohybu. Jestliže jde tedy konkrétně o matraci, roli hraje materiál, který zahrnuje i tuhost. Jedině tak si člověk správně odpočine, když má postel přímo na míru. Na dobře zvolené matraci se rozloží váha a vy ráno vstáváte svěží. Jak ještě poznáte, že je postel v pořádku? Při různých polohách cítíte výbornou oporu páteře a nedochází tak k její deformaci. Když tedy matrace drží stabilitu páteře, je vše anatomicky správně uspořádané.

Ložnice není jen o posteli

Jsou lidé, kteří vlastní malé ložnice a na základě toho jsou rádi, že sem vecpou postel a více nic. V konečném výsledku, je to špatně, protože je lepší, když tu jsou i další kusy nábytku.

V ložnici si zřejmě nechceme připadat stísněně. Rovněž je důležité mít si, kam odložit své věci. Z každé strany je ideálním řešením noční stolek. Ať už si sundáváte z ruky hodinky, prstýnky nebo z krku řetízek, z očí brýle, je dobré mít vše po ráno po ruce. A když už jsme u toho, je to i mobil, který je potřeba někam dát.

V dnešní moderní době se objevují sestavy postelí i se zakomponovanými nočními stolky. Tyto ucelené komplety v sobě netříští jiné styly a vše máte hezky pohromadě a nemusíte si lámat hlavu s tím, čím je doplnit. Sestavy ložnic v sobě obsahují také skříně i třeba zrcadlo, zkrátka a jasně, vše potřebné. Nicméně existují neotřelé doplňky, které vaší ložnici dokážou oživit. Je to např. židle, špalek nebo truhla. Tento jedinečný solitér se ve vaší ložnici stane skvostem. Velmi pěkné je i ozdobné čelo postele.

Mimo skříní jsou na scéně také modernější komody, které zaručeně pojmou spoustu vašeho oblečení, ale i jiných věcí. Nejlépe však je, když je všechno ve stejném dekoru. Především ženám se líbí, když je v ložnici rovněž toaletní stoleček s zrcadlem a židlí. Kdo by se tu nevydržel krášlit? Někdy je to i takové malé záchranné lano pro pány, protože mají volnou koupelnu sami pro sebe. Další prostory ložnice využijte podle toho, v jaké životní fázi se nacházíte. Čekáte příchod miminka? Tak je určitě nezbytné vměstnat postýlku. Pro milovníky knih zase knihovnu a pro dámy, jenž rády šijí i šicí stroj.

Co dále pořídit pro zútulnění?

Ač je to zdánlivý detail, tak třeba malý kobereček k posteli po obou stranách. Když bosou nohou šlápnete z postele, ucítíte hřejivý dotyk. Je však nutné ho udržovat v čistotě. Koberce s vysokým chlupem tak půjdou hůře vyklepat, ale zase na druhou stranu, jejich krásu nic nenahradí. Textilní koše jsou vhodnou úschovou dalších drobností, které se vám nechce hledat ve skříni nebo tam na ně už ani nemáte prostor. Takovou funkci splňuje třeba i šuplík, který je součástí postele. Atypické prostory budou vyžadovat náročnější a složitější úpravu, ale nic není nemožné. Nábytek na míru je dnes už samozřejmostí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.