Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Malování svépomocí – pár rad, které pomohou! 3

Vymalovat interiér bytu či domu je důležité pro mnoho lidí. Hrozíte se představy, že musíte vše vyklidit, vytřídit, zabalit a domácnost ochránit před cákanci? Potřebujete sehnat správného a šikovného řemeslníka nebo malíře, který vám interiér vymaluje? Je to takřka nereálné a nemyslitelné, protože všichni jsou zaneprázdněni na několik měsíců dopředu, nebo požadují neadekvátně vysoké částky. Někteří ani nemusí odvést takovou práci, kterou požadujete. Malování není nic těžkého, nemusíte mít zbytečné obavy a strach. Určitě víte, jakou barvu chcete, jaké druhy nátěrů zvolit, kdy je nutno škrábat stěny a kdy ne?

Malování s tipy

Vymalovat není nic těžkého. Stačí jen zvolit správné náčiní, správnou barvu, dodržovat pár zásad a tipů, které to celé usnadní. Sami, popřípadě s pomocí přátel to zvládnete hravě, ušetříte hodně peněz za služby malíře a ještě ke všemu si vše uděláte tak, jak sami chcete a potřebujete. Nevíte, jak na to? Zkuste dodržet pár tipů!

Kolik barvy budete potřebovat?

Barva? Kolik ji budete vlastně potřebovat? Jeden kyblík? Dva? Tři? Nebo víc? Nechcete, aby barva zbytečně zůstala, a vy jste tak investovali peníze. Naopak nemůžete malovat a najednou vám barva chybí a kde ji teď sehnat? Platí, že čím hrubší povrch natíráte, tím víc barvy je potřeba. Vždy vám mohou poradit v prodejnách s barvami.

Nepodceňujte zakrytí místností

Zakrytí před cákanci a zaschlou barvou je důležité. Následný úklid je pak o dost jednodušší a rychlejší. Pečlivě zakryjte podlahu vlnitou lepenkou, na nábytek použijte zakrývací fólii, vypínače, zárubně, lišty, okenní rámy a další oblepte pečlivě maskovací páskou. Všechno pomůže při následném úklidu. Zvláště omyvatelné barvy a jejich odstranění dává pěkně zabrat. Pokud vám přeci jen něco ukápne mimo, rychle to setřete.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.