Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Malování svépomocí – pár rad, které pomohou! 4

Vymalovat interiér bytu či domu je důležité pro mnoho lidí. Hrozíte se představy, že musíte vše vyklidit, vytřídit, zabalit a domácnost ochránit před cákanci? Potřebujete sehnat správného a šikovného řemeslníka nebo malíře, který vám interiér vymaluje? Je to takřka nereálné a nemyslitelné, protože všichni jsou zaneprázdněni na několik měsíců dopředu, nebo požadují neadekvátně vysoké částky. Někteří ani nemusí odvést takovou práci, kterou požadujete. Malování není nic těžkého, nemusíte mít zbytečné obavy a strach. Určitě víte, jakou barvu chcete, jaké druhy nátěrů zvolit, kdy je nutno škrábat stěny a kdy ne?

Malování s tipy

Vymalovat není nic těžkého. Stačí jen zvolit správné náčiní, správnou barvu, dodržovat pár zásad a tipů, které to celé usnadní. Sami, popřípadě s pomocí přátel to zvládnete hravě, ušetříte hodně peněz za služby malíře a ještě ke všemu si vše uděláte tak, jak sami chcete a potřebujete. Nevíte, jak na to? Zkuste dodržet pár tipů!

Kdy je nutno škrábat stěnu?

Škrábat či neškrábat stěny? To je otázka, kterou si pokládá mnoho těch, kteří začínají malovat. Do škrábání se vám přirozeně moc nechce, je to práce navíc, která vám mnohdy zabere minimálně několik hodin, ne-li jeden den navíc. Jak tedy poznat, jestli je škrábání stěn skutečně důležité a nutné? Stačí vám k tomu jednoduchý trik. Namočte váleček a přejeďte několikrát po stěně. Lepí se nátěr na váleček? Pak vás musíme zklamat, škrábání se nevyhnete.

Jaký je postup?

Od stropů až ke stěnám. U těch se postupuje podle směru hodinových ručiček. Nejdřív se vrhněte na detaily a menší plochy, které potřebujete vymalovat štětcem, poté sáhněte po válečku a jděte na to. Máte v místnosti jiné odstíny? Pokračujte v malování tehdy, kdy první z odstínů zaschne.

Jak nemít na stěnách šmouhy?

S pomoci penetrace. Díky tomu totiž nebudou mít kocouři, šmouhy a jiné problémy šanci. Pozor také na váleček, ten musíte mít namočený po celé délce a to dostatečně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.