Bydlení,  Design,  Interiér

Malý byt – pohovka a postel zároveň?

Když žijete sami nebo máte menší byt, pak musíte řešit každý jeden centimetr, který věnujete nábytku. Snažíte se všemožně ušetřit místo a díky tomu spojujete skříň s televizí, nepotřebujete zbytečné kusy nábytku, dbáte na správný úložný prostor a můžete spojit například pohovku na sezení a postel.

Pohovka a postel

Díky rozkládací pohovce můžete pohodlně spát každý den. Večer jednoduchými pohyby roztáhnete pohovku na prostornou postel, kde se můžete bez problémů vyspat a každé ráno zase vrátíte pohovku zpátky a můžete po příchodu z práce pohodlně, z pohovky, sledovat filmy, televizi, číst si a podobně. Ušetříte nejen finance, protože máte jeden kus nábytku a dokonce ušetříte prostor, což je hlavní. Málo prostoru po vás chce kreativní řešení. Ne všichni však schvalují jeden kus nábytku pro spánek i pro klasické posezení.

Argumentují tím, že pro spánek je nutno pořídit speciální postel, která bude vybavená funkčním roštem a také pohodlnou matrací, která bude oporou pro vaše záda a nebude je zbytečně ničit. Ať už pořídíte sebelepší rozkládací pohovku, nebude tak šetrná k vašim zádům, jako klasická kostel a správná matrace. Máte-li malý byt, doporučuje se kreativní řešení v podobě zvednutí postele do výšky, což ušetří spoustu místa.

Když to jinak nejde

Ne vždycky však postel jde zvednout do výšky a nezbývá tedy nic jiného, než se smířit s rozkládací pohovkou, která bude sloužit pro spánek i pro návštěvy a sezení. Na rozložené pohovce se obvykle vyspí dva lidi, ale i tak je nutno nechat si v obchodě pohovku rozložit, protože ne vždycky to znamená, že si pohodlně lehnou a vyspí se dva lidé. Při výběru je nutno držet se dalších několika pravidel, které vám výběr rozkládací pohovky dosti usnadní.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *