Bydlení,  Dekorace,  Design

Obývací pokoj ve francouzském stylu

Francouzský statek je inspirací mnoha bydlení. A každému jde o to, aby se doma cítil dobře. Máme pro vás tipy na nejlepší obývací pokoje ve francouzském stylu. V obýváku se snažíme vytvořit útulnou a relaxační atmosféru.

Je to místo, kde rádi sledujeme televizi a vedeme nekonečné debaty s rodinou. Zároveň však máme požadavky na to, aby odpovídal našemu vkusu, estetice i stylové dekoraci.

O čem je francouzský styl?

Francouzský venkovský styl je o spojení pohodlí venkovského domu s elegancí francouzského designu. Ač to zní jednoduše, v praxi tomu tak úplně být nemusí.

Krémové barvy a vzory

Představte si francouzský zámek. Jak by vypadal? Prostor přeneste i do vašeho obývacího pokoje, měl by být, co nejvíce otevřený a prostorný! A neměly by mu chybět venkovské prvky – od krémových stěn až po vzorované závěsy. Místnost se krásně proteplí a stane se útulnou.

Na stěny pověste starožitné obrazy, pohovku ze slonoviny doplňte o zelenomodrý všívaný otoman. Ten bude současně sloužit jako francouzský konferenční stolek.

Celý prostor by se měl točit kolem vintage stylu. Ať už jde o orientální koberce nebo křišťálový lustr, to vše dělá váš domov luxusním sídlem. Někdo by mohl namítat, že křišťálový lustr na venkov nepatří, ale tento styl je amerikanizovaný.

Vzorované tapety okamžitě učiní váš prostor luxusnějším a francouzštějším. Měly by být v kontrastu s barvou vaší pohovky. Starožitné nástěnné portréty a malovaný dřevěný konferenční stolek pomáhají dotvořit prostor.

Další zajímavé tipy

Mezi další klíčové dekorativní prvky patří např. rustikální kbelíky plné růžových růží! V pozadí nezapomeňte na dvě zlatá zrcadla, která se budou opírat o zeď. Bílá pohovka dodá šmrnc, i když je spíše minimalistického stylu.

Propojením jednotlivých stylů určitě nic nezkazíte. Mezi stylové akcenty můžeme zařadit také francouzské přehozy. Jak by se vám líbila modrá pruhovaná deka? Nezbytný doplněk deky jsou třásně. Je typickým znakem francouzské dekorace.

Kulatý mramorový boční stolek

Kulatý mramorový stůl je roztomilý a současně připomíná francouzské bistro. A konferenční stůl je prvkem, který nesmí v obývacím pokoji chybět. Elegantní vintage v bílé barvě pomáhá prostoru působit vzdušně a přehledně. Béžová pohovka s potahem dodává prostoru trochu tepla.

Jaké jiné barvy se hodí na pohovku?

Mimo bílé a béžové je to také oranžová. Oranžová barva učiní prostor odvážnějším a designově pestřejším. Dvě stolní lampy dodávají prostoru jedinečnost. Starožitné umění a čalouněná francouzská křesla úhledně završují tento tradiční francouzský venkovský prostor.

Pro rustikálnější francouzský vzhled použijte tmavě hnědou a šedou pohovku. Tento obývací pokoj zdobený tmavší horskou atmosférou je zkrátka a jasně skvostný.

Odhalené dřevěné stropní trámy a nábytek ze silného dřeva činí tento prostor skutečně venkovním! Výlet do francouzských Alp není problém. Budete se tak cítit ve svém obýváku.

A když základní pravidlo zní držet se pouze jednoho kusu na pokoji, pak je tato světle žlutá květinová pohovka s čalouněním tím pravým!

Skříňka se skleněnými dveřmi

Dveřní skříňka s vybledlým modrým sklem je skvělým úložným prvkem do francouzského obývacího pokoje. Otevírá a zavírá se pomocí typického francouzského železného turniketu. Uvnitř jsou na pevných policích sporadicky umístěny starožitné knihy a různé dekorativní předměty.

Květiny a nástěnné hodiny

Francouzi milují své květiny. Pokud se vám tedy zalíbí tento styl, bez květin se neobejdete. Umístěte je do skleněných váz a džbánů. Rustikální a robustní dřevěné nástěnné hodiny vám pomohou sledovat čas, když trávíte dny lenošením na francouzské pohovce kabriolet.