Bydlení,  Dekorace,  Design

Maximalismus – každý trend inspiruje proti-trend (minimalismus)

S rostoucí popularitou maximalistického trendu v interiérovém designu je na čase si něco povědět i o něm. Vzhledem k tomu, že doposud propagovaný minimalismus byl o vzdušnosti a organizovaném pořádku, v maximalismus ovládá leckdy i prvkový chaos.

Stírá rozdíly mezi barvami, vzory a kreativními doplňky. Panuje tu také řada protikladů, ale překvapivě vede k atraktivní rovnováze mezi vizuálním přetížením a útulným prostředím. Středem pozornosti jsou dekorativní prvky. Dosáhnout maximální radosti z interiérového designu vyžaduje odvahu.

Přítomnost drahocenných věcí v domácnosti dokáže pozvednout naši náladu

V příjemném prostoru neexistují žádná přísná pravidla, ale barevná rozmanitost je spojována s osobními příběhy. Maximalismus dává možnost kreativní svobody.

Dbejte na dodržování těchto pravidel:

  • Každý předmět by vám měl dělat radost. Obklopte se milovanými domácími předměty, to vám okamžitě zvýší váš osobní pocit pohody.
  • Holé stěny často vytvářejí sterilní atmosféru, zatímco obrázky, barvy a vzory vdechují místnosti život.
  • Místo pro všechno na svém místě? Trocha pořádku v chaosu zajišťuje zdravou rovnováhu a záměrná kombinace zdánlivě nesourodých předmětů vytváří vítězný pohled
  • Zdobení a zařizování vašeho domova je celoživotní proces, který odráží osobní zkušenosti, preference a změny
  • Jasné odstíny, barevné vzory a eklektické kontrasty dodají místnosti vlastní energii.
  • Ať to jsou již moderní květinové motivy nebo bohatě zdobené perské koberce klasické červené barvy, to vše přináší do pokoje nadčasové teplo.
  • Pokud jde o stěny, bohatství mimořádných možností tapet překonává představivost. Od abstraktních vzorů až po umělecké motivy na obklady, co vyhovuje každému vkusu.
  • Dekorativní zrcadlové stěny mohou být skvělým nápadem, zejména v malých prostorách.
  • Odvaha postavit vedle sebe nesourodé styly může přinést zajímavou estetiku, která obohatí místnost.

Maximalistický nábytek

Interiérový design nabízí mnoho možností pro vyjádření individuální kreativity. To platí, jak v soukromém domácím prostředí, tak v profesionální oblasti. Návrháři nábytku jsou také umělci. Mnoho z nich dodává eklektický design, který je vzdálený běžným produktům.

Namísto nutkání designérů vykračovat ve vyšlapaných cestách jim maximalismus umožňuje dát volný průchod jejich kreativitě.

Novodobé značky ukazují, jak zábavný může být kreativní design interiéru, zatímco odvážné obchody s nábytkem se zaměřují na extrovertní prezentace a potahové látky. Ty vědomě tlačí proti nadčasovému, ale často jednotnému skandinávskému vzhledu.

V domácnosti pak lze tyto modely kombinovat s oblíbenými kusy nábytku, poklady z blešího trhu a vintage předměty.

Středem pozornosti jsou dekorativní prvky

Příslušenství není v trendu maximalismu volbou, je to nezbytnost. Ozdoby mohou být barevné a bouřit se na policích a příbornících, porušovat známá pravidla a překračovat hranice stylu.

Nesoulad je žádoucí, ale musí vyvolávat pozitivní pocity. Koneckonců se rádi obklopujeme věcmi, které milujeme. Tak bychom si tento zvyk měli klidně dopřát.

Milovníci rostlin přidávají do spleti nábytku rozlehlou zeleň a vytvářejí oázu pohody inspirovanou přírodou. Extravagantní řešení osvětlení na míru až po barevná stolní světla jsou třešničkou na dortu, který představuje maximalistický vzhled.

Dosáhnout maximální radosti z interiérového designu vyžaduje odvahu

Zatímco jiné styly interiérového designu oslavují určitý vzhled, kouzlo maximalismu spočívá v jeho téměř nespoutané svobodě – jde proti proudu a dává individualitě a kreativitě skutečnou šanci.

Italští návrháři jsou známí pro určitý stupeň extravagance. Při hledání neobvyklé a odvážné inspirace jsou nejnovější designy jasnou volbou.