Domů / Interiér / Minimalistická kuchyň: Inspirováno v Japonsku

Minimalistická kuchyň: Inspirováno v Japonsku

Pouštíte se do renovace kuchyně a rozhodujete se nad pojetím, ve kterém ji realizujete? Pokud vás omrzely zažité standardy a rádi byste vyzkoušeli něco nového, načerpejte inspiraci v Japonsku. Ale co si vlastně v souvislosti se zemí vycházejícího slunce vybavíte? Možná to bude přelidněné velkoměsto Tokyo, technologické vychytávky nebo sushi. Samořejmě máte pravdu, ale to není zdaleka vše. Japonci mají pro design vytříbené cítění a vyznávají minimalismus. Těžko říct, jestli si v něm libují úmyslně, nebo je dohnala touha po prostoru, kterého kolikrát není zbytí. Tak či onak, v minimalistické kuchyni se rozhodně nebudete cítit sterilně a naopak vám bude vyhovovat vzdušnost a praktický stránka věci.

shutterstock_72628810

Když méně znamená více

Ještě relativně nedávno se u nás tradovalo, že v kuchyni musí být všichni pomocníci po ruce. Což znamená přítomnost mixérů, míchačů a celé řady dalších spotřebičů, které zbytečně zabírají spoustu tolik vzácného místa. Ale proč zbytečných? Protože v dnešní době není problém sehnat multifunkční zařízení, které zastanou funkci několika spotřebičů. Nezabírají tolik místa a navíc jsou levnější – s ohledem na případnou celkovou investici do několika jiných pomocníků.

V čem spočívá kouzlo minimalismu?

Dostatek místa a co nejméně zbytečných prvků – to jsou hlavní znaky minimalismu. Jaké jsou ty další? Čisté elegantní linie a vkusné kombinace menšího počtu barev. Japonská minimalistická kuchyň rozhodně nevypadá jako cirkusové šapitó a většinou se nese v duchu tradičních barev – bílé, černé a šedé. Díky absenci zbytečných dekorací vyniknou tvary a kvalita kuchyňské linky a dalšího nábytku.

V japonské minimalistické kuchyni by neměly chybět ani přírodní materiály. Prim hraje dřevo, na jehož krásu a unikátní charakter nedají Japonci dopustit. V japonské kuchyni dochází k poněkud nevšednímu propojení dřeva a kovu – tyto dva materiály fungují v naprosté harmonii a vzájemně se doplňují.

O Adams

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*