Tipy & praktické informace

Moderní meteostanice zvládne víc než jen předpověď počasí

Máte doma meteostanici? Pokud jste myšlenkami v dobách, kdy meteostanice vypadaly jako nevzhledné šedé krabice a neuměly nic víc než ukázat teplotu a v lepším případě i vlhkost vzduchu, máme pro vás zajímavou novinku. Moderní zařízení vypadají jako luxusní designové doplňky a jejich funkce vás dostanou do kolen. Chcete-li mít doma pomocníka, který vás bude průběžně informovat o stavu počasí, máte šanci!

shutterstock_25423708

Proč si pořídit meteostanici?

Máme internet, kde se dozvíme předpověď počasí i na několik týdnů dopředu. Tak proč chtít meteostanici? No, nástěnné hodiny taky nevyhodíte, přestože vám čas ukazuje i mobilní telefon, který máte neustále při sobě. Meteostanice navíc snoubí celou řadu praktických funkcí a vypadá velmi dobře. Prozradí vám, jestli si s sebou máte vzít deštník a připomene i to, že je správný čas na zalévání květin.

Meteostanice jako fotorámeček

Mezi nejprodávanější meteostanice patří ty, které zároveň zastávají funkci fotorámečku (vyrábí je například Hyundai). Disponují velkým barevným displaye, který přehledně zobrazuje komplexní informace o vnitřní a venkovní teplotě, vlhkosti vzduchu, fázích Měsíce… a navrch vaše nejmilejší fotky, které jste na pevný disk nahráli přes USB. Samozřejmostí je možnost volby zobrazení – je jen na vás, jestli budete meteostanici využívat pouze jako fotorámeček a v případě potřeby manuálně přepnete na informace o počasí. Případně nakombinujete obojí – fotku doplní decentně zobrazené informace o počasí. Potěší i dálkové ovládání, díky kterému je ovládání meteostanice maximálně komfortní.

Hi-endové modely umí i jiné věci

Ty nejsofistikovanější modely nabízí ještě více. Připojení na internet zajišťuje bohatý zdroj informací o počasí na celém světě. Neméně příjemné je i grafické znázornění doporučeného oblečení – na displeji se objeví postavička, kterou se můžete inspirovat. Třešničkou na dortu jsou čidla vlhkosti půdy, která po zapíchnutí do květináče indikují vhodnou dobu na zalévání.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.