Bydlení,  Dekorace,  Design,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Obývací pokoje,  Podlahy

Moderní pojetí obývacích pokojů: odpočinek, práce i hra – umění propojení

Dekorativní trendy nabízejí veškerou inspiraci potřebnou k přehodnocení vašeho domova, ať už jde o nové trendové odstíny barev stěn, pohovek i jiného vybavení – zkrátka a jednoduše jde o modernizaci nábytku a nejnovější vzhled.

Jaký design máme na mysli?

Ať je to klidný styl navracející se k přírodě nebo kreativní vzhled s maximalismem, vždy si ho doma navodíte pomocí správně zvolených prvků. K přírodě se hodí zemité barvy a květiny v podobě sukulentů, do maximalismu vícebarevné koberečky až po měkký nábytek.

Ať už si vyberete jakýkoliv trend, nemůžete udělat chybu – všechno je o sebevyjádření a maximálním využití prostoru k vytvoření vlastní verze šťastného domova.

Požadavky na dnešní obývací pokoje

Nikdy jsme zřejmě nepracovali tvrději, než tomu je doposud. Řada z nás pracuje právě doma, tudíž se naše obývací pokoje staly domácími kancelářemi, centry domácího vzdělávání a současně i zábavným prostorem. V důsledku toho je nastupující trend zónování místností způsob, jak naše obývací pokoje představit v tom nejlepším světle, a to tak, aby vyhovovaly našemu mnohostrannému životnímu stylu.

Použití promyšleného zónování umožňuje majitelům domů vytvářet rozdělení a jednotlivé prostory pro práci, odpočinek i hru. Správně umístěné koberečky a rozvržení nábytku pomáhá zajistit rozčlenění bez úplného uzavření vyhrazených prostor.

Japonský trend obývacího pokoje

Japandi je trend mezi východem a západem, který kombinuje relaxační a minimalistický dekor s neutrální paletou a přírodními materiály. Vytváří tak klidné útočiště pro naše obytné prostory.

Japonský styl je uklidňující a podporuje pomalejší životní tempo, což hledá právě plno z nás. S obrovským posunem v životním stylu mnozí z nás totiž chtějí vést vyrovnanější život.

Jedním z aspektů, jak toho docílit, je znovu se spojit s přírodou. Tím zvýšíme naši celkovou pohodu. A začněte pěkně s harmonií u stolu. Uspořádejte to tam tak, že např. jídelně bude dominovat dubový jídelní stůl se lněným ubrusem, hliněným nádobím a dřevěnými příbory. Současně doteky zeleně dotvoří perfektní vzhled spjat s obrazem přírody.

Modrá je dobrá

Modrý obývací pokoj s neutrální pohovkou a rostlinami je vzorem pro rok 2022. Jaký konkrétně odstín? Jedná se o barvu inspirovanou modrou oblohou. Ta prostor osvěží, oživí a vy tak máte pocit, že si užíváte svobodu svých myšlenek.

Zatímco dříve byly pro obývací pokoje nejoblíbenější neutrální tóny, v nadcházející sezóně zaznamenaly nárůst popularity jemné a všestranné odstíny – růžová a nebesky modrá. Modrá funguje perfektně jako tlumič rušných prostor, kde se snažíte vytvořit pocit klidu a nechcete chaos.

„Modrá pomáhá vytvořit v domácnosti pocit klidu a harmonie. Je to živá barva, která vnáší do prostoru více života a energie, než tradičnější neutrální tón.

Další inspirací je např. červený obývací pokoj s obložením stěn a oranžovou pohovkou.

Koordinace barev pro osobitější styl

Radiátorům mnoho lidí nedává pozornost, ale i ty se mohou považovat za součást výzdoby. Díky tomuto nastupujícímu trendu se radiátory stávají více inkluzivními v dekoru tím, že ladí s barvou stěn.Tento nový trend je činí součástí barevného schématu.

Vinylové podlahy

Pravděpodobně jste uvažovali o vinylu pro vaši kuchyň nebo jídelnu, ale možná si takovou podlahu nedokážete představit v obývací místnosti. Je čas se znovu zamyslet, protože tento snadno udržovatelný materiál znovu vzkvétá. Spárujte jej s neutrálním schématem a vytvořte tak naprosto exkluzivní vzhled.

Navržení bílého nebo neutrálního schématu neznamená, že musíte vyzdobit pokoje bez vkusu a osobnostního profilu. Naopak, začněte s jednoduchým základem na stěnách a podlahách. Navrstvěte různé textury, tvary a materiály z juty a ratanu – přidáte tím zajímavost. Žádná strohost – jen snadno čistitelná podlaha ve formě vinylu a laminátu. Taková podlaha vypadá téměř netknutě spoustu let.