Bydlení,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Moderní vybavení do kuchyně – jak zajistit vybavení v kuchyni, které pomohou šetřit čas a práci?

Když necháváte stavět dům a pozemek, který si k tomu vyhlédnete je velkorysý, pak máte spoustu možností. Ložnice může být tak velká, jakou jí chcete mít, přidat můžete také šatnu, velký obývací pokoj, koupelnu snů, pracovnu, dětské pokoje nebo třeba velkou kuchyň a to tak, aby se do ní vešlo všechno, co si přejete. Ostrůvek, myčka, varná deska, trouba, spousta šuplíků, skříněk a podobně. Když dům nestavíte, ale kupujete, už s prostorem nic moc udělat nemůžete. Něco vybourat půjde, ale na úkor druhých místností. A v bytě jste prostorem úplně omezeni. A zpravidla v nich není moc prostoru na kuchyň a na všechno, co do ní chcete dát. Nejdou pořádně otevřít dvířka, pořádně se otočit nebo vařit?

Malá kuchyň a spousta spotřebičů

Musíte se vzdát části spotřebičů nebo věcí, které v kuchyni mít chcete? Není to nutnost a pravidlo. Za pomoci pár vychytávek a možností, které pro vás existují, můžete svou kuchyň vybavit velmi prakticky, účelově a přitom moderně a hezky. K tomu přidáte spotřebiče, které jsou nejen praktické a moderní, ale například také spotřebiče, které vám usnadní život, jsou šetrné k přírodě a napomáhají rychlému a efektivnímu využití kuchyně. Jak na to? Ze všeho nejdřív je nutné si vytyčit, co vlastně v malé kuchyni chcete.

Není šuplík jako šuplík

Dnes jsou různě velké šuplíky a k tomu navíc různě členěné. Existují šuplíky přímo na poklice, hrnce, příbory, někdy také na koš, drobné věci do kuchyně a mnoho dalšího a dalšího. Technika jde stále kupředu a to i v tomto ohledu. Nové šuplíky a nejen ony jsou z odolných materiálů, mají dobrý kolejnicový systém, některé brání hluku a jsou i ty, které se samy a tiše zavřou.

Rozčlenění prostoru se šuplíky

Líbí se vám kulaté šuplíky, které vypadají nadmíru moderně a efektivně? Bohužel nejsou zrovna praktické a skladné, využijete z nich menší množství prostoru než z těch, které jsou hranaté. Je-li kuchyň malá a musíte využít takřka každý centimetr, pak si nechte vyrobit skříňky na míru. Dobrou možností je také využít rohy, které jsou v mnoha kuchyních zbytečně volné. Rohové šuplíky jsou dnes moderní a navíc do nich vložíte vše, co je potřeba.

Designové židle

V kuchyni, u jídelního koutu, oceníte také židle. Právě ty jsou dnes k dispozici v mnoha barevných a designových provedeních. Menší byty ocení třeba barové židličky, které mohou spolu s barovým pultem šikovně vyřešit místo pro jídlo a také třeba pracovní plochu či rozčlenění kuchyně a obývacího pokoje. Dají se dobře tvarovat a chcete-li moderní kuchyň, pak určitě pečlivě vybírejte židle.

Správné osvětlení

V kuchyni vám nepostačí jen a pouze jedno centrální světlo, které má osvítit celou místnost. Kuchyň je v tomto ohledu o něco náročnější než jiné místnosti. K centrálnímu světlu je dobré přidat také silnější světlo nad pracovní plochu a nad sporák. Právě tam totiž trávíte dostatek času a vaříte, k čemuž světlo potřebujete. Žárovky volte spíše čiré, což se v kuchyni obzvlášť hodí.

Jaký dřez si vybrat?

V poslední době je velmi moderní keramický dřez, což je pro mnoho lidí nepraktické, ale opak je pravdou. Tento materiál snáší vysoké teploty, nevyboulí se, můžete jej snadno očistit, špínu setřít a podobně. Nevadí mu ani silné chemické látky. Vybírejte takové, které se budou hodit nejen do interiéru velikostí, ale také takový, který se bude hodit k celkovému rozvržení kuchyně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.