cesnek
Pěstování rostlin

Moření česneku

[dropcap]K[/dropcap]aždý z nás to zná. Náročná noc s přáteli a ráno nám není zrovna nejlépe. Jak se z toho dostat a přitom nepolykat pilulky? Zaručeným receptem v mnoha rodinách je obyčejná česnečka. Ono se snadno řekne „obyčejná česnečka“, ale v dnešní době, kdy se stal z česneku obchodní artikl, už tak obyčejná zrovna není. S jeho kvalitou je to také na pováženou. Jde to s ním od desíti k pěti.

cesnek

Takže pokud si ho půjdete koupit do obchodu, může se stát, že si nakonec přinesete něco, co vlastně ani zdaleka česnek nepřipomíná. Jediný způsob jak se tomuto vyhnout je, že si ho prostě vypěstujete. Pokud máte zahrádku a najdete na ní kousek volného místa, tak už samotné pěstování není žádný problém. Možná největší alchymií je správné namoření česneku, které je nezbytné před samotnou výsadbou.

Moření česneku

Předtím, než se vrhnete na samotné sázení jednotlivých stroužků česneku, je potřeba ho ošetřit proti možným škůdcům a chorobám. Ty mohou pak celou úrodu zničit. Musíme česnek tzv. namořit. V každém dobrém zahradnictví by vám s touto procedurou měli pomoci. Také tam dostanete speciální přípravky, které jsou k moření česneku potřeba.

My ale potřebujeme vědět ten správný postup. Jednotlivé palice se rozdělí na stroužky. Základním přípravkem pro moření je Sulka 5%. V ní jednotlivé stroužky česneku namočíme, přibližně na 6-12 hodin. Jakmile proběhne namoření stroužků, musíme je do 12 hodin dokonale vysušit. Po vysušení uložte česnek na suché místo, případně hned můžete začít s výsadbou.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.