Domů / Interiér / Myčka na nádobí účinný pomocník nebo zbytečný luxus?

Myčka na nádobí účinný pomocník nebo zbytečný luxus?

Při pohledu na horu špinavého nádobí v dřezu si taky říkáte, že by se vám hodila nějaká ta myčka? Vždyť koho baví neustále stát u dřezu, brát houbičku na nádobí a drhnout často zaschlé skvrny či zbytky jídla. Taková myčka tento problém vyřeší pohodlně za vás.

Kdy je dobré si myčku pořídit?

Myčka na nádobí se vyplatí snad každému. Umí velmi dobře uspořit čas, jednoduše do myčky naskládáte nádobí, zapnete program a o víc se nestaráte. Kromě toho, když umýváte nádobí ručně, myjete jej i několikrát denně. Spotřeba nádobí, talířů a sklenic je za den mnohdy vysoká. A pak se stává, že myjete nádobí po snídani, po obědě a po večeři. Myčku pouštíte jednou denně, pokud se naplní.

V tomto myčka umí velmi dobře uspořit vodu. Při mytí pod tekoucí vodou potřebujete spoustu vody. Myčka umí uspořit asi 50% vody, kterou využijete při běžném mytí. Pořídíte-li si myčku, která je energeticky úsporná, pak se snižuje také spotřeba elektřiny. Dnes už existují skutečně úsporné kousky.

Kdy se myčka vyplatí?

Myčka na nádobí se obvykle vyplácí v rodinách, kde se běžně vaří, což bývá každá druhá rodina. V opačném případě, když je člověk sám, popřípadě, když jsou dva a jsou zvyklí být celý den v práci, kde se nasnídají a také naobědvají, z práce jdou na večeři do restaurace a o víkendu vaří jen občas, když nejsou někde pryč, pak je myčka možná zbytečným luxusem. Těch pár kousků talířků a hrnečků opláchnete hravě v dřezu.

Myčka lépe myje

Předností myčky na nádobí je nejen úspora vody, času, ale také umí nádobí mnohem lépe umýt. Myje při vyšší teplotě, než je běžné pro mytí nádobí pod tekoucí vodou, využívají se různé prostředky, které kromě mytí také nádobí leští. Některé myčky také umí pomoci se sušením nádobí. Tedy jednoduše ihned po skončení mycího cyklu můžete nádobí opět používat.

O Petr Pokorny

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*