Tipy & praktické informace

Na co myslet při zařizování šatny?

Mít tak vlastní šatnu – právě o tom sní snad každá žena. A my pro vás máme dobrou zprávu, v dnešní době šatna ve smyslu samostatné místnosti přestává být něčím nadstandardním. Majitelé nových bytů ví své, při realizaci s místnůstkou vyhrazenou jako skladovací prostor na oblečení a boty počítají. Tak proč si neudělat radost a nevybudovat si vlastní šatnu také? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které se vám budou hodit.

shutterstock_185294414

Vestavěné skříně nebo sloupový systém?

Potřebujete-li věci skrýt, budou se vám hodit vestavěné skříně. Ať už jde o ložní prádlo, sezónní oblečení nebo cokoliv jiného, je jen na vás. Dveře skříně můžete pojmout prakticky a jako výplň použít zrcadlo.

Naopak sloupový systém upřednostní ti z vás, kteří vyžadují vše pěkně na očích. Sloupový systém má podobu otevřené konstrukce a můžete si ho nechat navrhnout na míru. Sami si zvolíte, z kolika sloupových tyčí, šuplíků a dalších prvků se bude skládat. Oproti vestavěným skříním má toto řešení podstatnou výhodu v tom, že prádlo může dýchat.

Jak vybavit šatní skříně?

V šatnách nebývá prostoru na rozdávání a proto je velmi důležité správně rozvrhnout vnitřní vybavení a doplňky. Vaše rozhodnutí bude mít zásadní vliv na cenu šatny, takže jednejte s rozmyslem. Na druhou stranu si zřejmě nevystačíte se základními policemi a budete vyžadovat i nejrůznější „vychytávky“ v podobě teleskopických či sklopných šatních tyčí, praktické osvětlení, speciální držáky, drátěné koše a podobně.

Pár praktických tipů na závěr

  • horní police jsou ideální pro skladování ložního prádla nebo sezónních věcí
  • věci pro denní potřebu ukládejte do prostoru mezi výškou očí a pasu
  • v dolní části skříně ukládejte boty a těžší nebo špatně vyjímatelné předměty
  • mělké šuplíky bývají přehlednější než hluboké. A čím více šuplíků, tím lepší organizace věcí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.