Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Nákup řezaných květin – jak vybrat ty správné? 3

Máte před sebou nákup květin, protože jdete na narozeniny, oslavu, chcete dotyčným udělat radost, jen tak? Pak určitě vejdete do květinářství, chvíli přemýšlíte, co z dosavadní nabídky květin vybrat, máte jistě nějakou představu a to jak o celkové vazbě a vzhledu květin, tak i to, kolik chcete do řezaných květin investovat. Nadiktujete si, co chcete a odcházíte spokojení. Ne vždy? Občas máte problémy s tím, že nekoupíte přesně to, co chcete? I přes vaše nápady odcházíte s nepořízenou nebo květinou, která nevypadá tak, jste si představovali?

Příležitost a osoba

Jakmile máte to správné květinářství, pak musíte vědět, s jakým cílem do něj vkročíte. Ne každá příležitost vám dovoluje pořídit květiny, které se vám líbí nebo jsou moderní. Když někomu kupujete květiny na narozeniny, pak volte takové, které má dotyčná osoba ráda. Je dobré myslet také na určitou etiketu, která vám může dovolit být originální, ale nepřehnat to a pořád se držet v určitém stylu. V obchodech vám mohou poradit, protože ne každá příležitost si žádá originální a trochu ulítle uvázané květiny. Volíte předem připravené vazby květin? Ptejte se na čerstvost a stav. Někdy květiny mohou být z předešlého dne nebo třeba vše může být navázáno už pár dní, takže doma vám květiny rychleji sejdou, což nechcete.

Na co si dát pozor?

  • Na zmrzlé květiny – rostliny mívají v chladicích boxech, když tam jsou dlouho, v teplém prostředí zažijí šok a poměrně rychle mohou odkvést
  • Poškozené květiny – zaměřte se na to, zda rostlina není zavadlá nebo nepůsobí nějak nezdravě či seschle. Květiny by měly mít výrazné barvy, také by měly být robustní a působit čerstvě a svěže. Kontrolujte vše, nejen květy, ale také listy a stonky.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.