Bydlení,  Kuchyně

Neuvěřitelná mikrovlnka – s čím vám ještě umí pomoci?

Když potřebujete ušetřit čas, je mikrovlnka skvělým pomocníkem. Ohřejete v ní jídlo rychle, jednoduše a nemusíte u toho špinit spoustu nádobí. Je v mnoha ohledech dobrým pomocníkem, který vám usnadní život. Když zapomenete vytáhnout maso z mrazáku, právě mikrovlnná trouba vám může pomoci s rozmrzáním masa, často jsou totiž vybaveny funkcemi, které si s tímto problémem poradí. Ač slouží mikrovlnka převážně na ohřívání jídla, není to jediná věc, kterou tento přístroj umí. Existuje mnoho kuchařek, které vám poradí, jak s její pomoci vařit jednoduchá jídla nebo třeba péct buchty. Dokonce se v mikrovlnce dá „upéct“ i cukroví. Nicméně to stále není všechno.

Mikrovlnka, která pomůže

I když se stále nacházejí na světě odpůrci této trouby, protože je podle nich nezdravá a mnoho dalšího, v mnoha ohledech ušetří čas. Budete-li s její pomocí jen něco ohřívat nebo třeba využijete některý z níže uvedených příkladů, pak to bude bez problémů. Musíte najít správnou hranici, balanc, který vám i vašemu životu pomůže. Mikrovlnná trouba může být velmi dobrým pomocníkem nejen pro ohřev jídel, ale také pro mnoho dalších věcí. Kde všude může právě ona pomoci?

Rychle uvařené luštěniny

Připravujete pro rodinu občas čočkovou polévku, čočku na kyselo nebo potřebujete fazole pro přípravu jídla? Obvykle je večer namočíte, aby luštěniny změkly a lépe se vám pak vařili. Co když však zapomenete? Pak vás čeká zdlouhavé vaření? Ne, když máte mikrovlnku, stačí pár minut. Dejte je do misky, přidejte špetku soli a zalijte vodou. Dejte do mikrovlnky na deset minut při plném výkonu. Vytáhněte, nechte asi 45 minut dojít a poté můžete vařit, jak jste zvyklí.

Více šťávy z citrusových plodů

Není nad čerstvou šťávu z citrusových plodů? Nebo třeba chcete šťávu z citronu do čaje či do čisté vody? Ať už potřebujete šťávu z citrusových plodů pro jakékoliv účely, když se snažíte vymačkávat plodiny, může to jít ztuha. Místnosti, které jsou přetopené, totiž vysušují jednotlivé plodiny a ty pak nedisponují potřebnou šťávou. Dejte citron, limetku nebo jiný citrusový plod na deset až dvacet sekund a opět pusťte na plný výkon.

Zcukernatělý med

Chcete si dát do čaje med, ale ona tekutá zlatavá hmota, která se vám usadila v mysli, to není? Namísto toho najdete zcukernatělou hmotu, která nejde pořádně nabrat lžící, a vy pracně lovíte jednotlivé kousky. Tento med se dá jednoduše rozehřát v horké vodě, ale také v mikrovlnce. Stačí vložit sklenici s medem bez víčka do mikrovlnky, nechat jej rozehřívat dvě až tři minuty a poté vytáhnout. Med bude nádherně tekutý, rozehřátý a můžete jej dát do čaje, receptu nebo kamkoliv jinam.

Starý chléb jako nový

Chcete si dát ke snídani nebo večeři plátek chleba, ale jeho čerstvost už jaksi povadla? Nechcete jíst starý chleba, který je gumový, začíná být tvrdší a už nemá tu správnou chuť. I když jej ukládáte do chlebníku, využíváte látku namísto sáčků, někdy to prostě nemusí stačit. Stačí mít po ruce mikrovlnnou troubu. Dejte starý chléb do mikrovlnky, přikryjte jej papírovou utěrkou, kterou předtím pořádně namočíte, ale také důkladně vyždímáte. Zakryjte a nechte na plném výkonu působit asi deset sekund. Pečivo bude chutnější a vrátí se mu určitá čerstvost.

Loupání rajčat

Potřebujete pro svůj recept oloupat rajčata, ale nedaří se vám to? Víte, že je potřeba nahřát vodu a s horkou vodou je spařit. Poté jde slupka dolů jednoduše a rychle. Nemáte při vaření času nazbyt a ohřev vody je pro vás zbytečně zdlouhavý? Pomoci může mikrovlnka. Dejte rajčata na třicet vteřin do mikrovlnky a poté je nechejte ještě asi dvě minutky ve vypnuté a zavřené mikrovlnce. Slupky samy popraskají a loupání bude jednodušší.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *