Bydlení,  Interiér

Nezbytné větrání – jak by to mělo být správné?

Větrat je nutno dnes a denně a je jedno, kde to je. Doma, ve veřejných prostorách jako čekárna, autobus, úřady nebo také v kanceláři. Díky větrání se vymění v interiéru vzduch a tím pádem zamezíte spoustě věcí, například se zabrání vlhkosti v interiéru, nepříjemnému zápachu a podobně. V létě to je jednoduché, máte otevřené okno po celý den, protože je venku horko. Jenže jak je to v zimě, když topíte?

Vyhazování peněz oknem

Když je zima a vy topíte, pak rozhodně nechcete, aby vám teplo utíkalo. Z toho důvodu mnoho lidí nevětrá, což není zrovna dobré a správné. Bez pravidelného větrání však v interiéru nebude příjemný vzduch, nebudete se cítit dobře, může se zvýšit vlhkost, objevit se plíseň na stěnách. I v zimě proto musíte větrat. Jak?

Větrejte všude

Větrat je nutno hlavně v kuchyni, kde se vaří a kolují zde nejrůznější zápachy, pak také v ložnici, kde spíte a odpočíváte a také v dětském pokoji, kde děti tráví spoustu času a je nutno dbát na jejich správný vývoj. Pokud trávíte v obývacím pokoji spoustu času, větrejte i zde. Po každém sprchování nebo koupání je dobré větrat v koupelně. Když se pere a suší prádlo v bytě, zvedá se vlhkost a je nutno otevřít okno.

Krátce, ale intenzivně

Větrání je velmi důležité, když je zima, nevyhýbejte se mu. Větrat můžete krátce a intenzivně. Ideální je větrat třikrát denně, ráno, po probuzení, odpoledne a večer, předtím, než jdete spát. Neznamená to však otevřít jen malou škvíru, doporučuje se otevřít okno úplně dokořán. Tím změníte vzduch a to během krátké chvíle. Zdi vám tak nestačí vychladnout a teplo se nadále udrží v místnosti. Pokud je v interiéru nepříjemný zápach, přijede návštěva, něco se spálilo nebo naopak něco pronikavě v interiéru voní, pak i tehdy můžete začít větrat.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.