Bydlení,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Nová kuchyň? Čeho je dobré se při výběru držet? 1

Soustředíte se na výběr nové kuchyně? Chcete si pořídit takovou, která pro vás bude krásná, moderní, bude mít vychytávky, které se vám líbí a které i vy, během svého pobytu v kuchyni využijete? Výběr kuchyně není vždycky tak jednoduchý, jak si myslíte. Je třeba k tomuto kroku přistupovat zodpovědně, protože přeci jen v kuchyni budete trávit takřka každý den, někdy i několik hodin a měla by proto splňovat spoustu věcí, které si přejete a chcete.

Co nevyužijete, nepořizujte

Někdy se vám líbí nějaká vychytávka nebo věc, kterou si plánujete pořídit s tím, že jí tu a tam použijete. Ruku na srdce, jak často? Vaše kuchyně by měla být praktická a krásná zároveň, nicméně vždy je nutno dávat důraz na tu praktičnost, protože mít například dřez daleko od odkapávače nebo nemít v okolí plynového sporáku místo k odložení misky a podobně? To není moc komfortní a praktické. Čeho se tedy držet?

Kuchyňská linka

Chcete-li si nechat vyrobit kuchyňskou linku na zakázku, pak je dobré vědět, že minimální šířka pracovní plochy by měla mít šedesát centimetrů. Délka pracovní plochy se pak odvíjí od násobku šedesáti, tedy sto dvacet, sto osmdesát a případně víc. A jak je to s výškou? Ta by měla být přibližně dvacet centimetrů pod úrovní vašich loktů.

Tři hlavní centra

Každá kuchyň by měla mít tři základní centra, ve kterých se budou pohybovat. Jde o varné centrum, kde se bude vařit, mycí centrum, kde se myje nádobí a vůbec všechno v kuchyni, takže i potraviny a také pracovní deska. Na ní sekáte, krájíte a připravujete všechno, co potřebujete. Přístroje v těchto částech by měly být co možná nejmodernější, nejbezpečnější a hlavně taky úsporné, což pomáhá vaší kuchyni i vašemu rozpočtu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.