Bydlení,  Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Nová kuchyň? Čeho je dobré se při výběru držet? 3

Soustředíte se na výběr nové kuchyně? Chcete si pořídit takovou, která pro vás bude krásná, moderní, bude mít vychytávky, které se vám líbí a které i vy, během svého pobytu v kuchyni využijete? Výběr kuchyně není vždycky tak jednoduchý, jak si myslíte. Je třeba k tomuto kroku přistupovat zodpovědně, protože přeci jen v kuchyni budete trávit takřka každý den, někdy i několik hodin a měla by proto splňovat spoustu věcí, které si přejete a chcete.

Co nevyužijete, nepořizujte

Někdy se vám líbí nějaká vychytávka nebo věc, kterou si plánujete pořídit s tím, že jí tu a tam použijete. Ruku na srdce, jak často? Vaše kuchyně by měla být praktická a krásná zároveň, nicméně vždy je nutno dávat důraz na tu praktičnost, protože mít například dřez daleko od odkapávače nebo nemít v okolí plynového sporáku místo k odložení misky a podobně? To není moc komfortní a praktické. Čeho se tedy držet?

Bezpečí pro dítě

Kuchyň je důležitým místem pro všechny obyvatelé, tedy i pro děti. Ty se postupem času snaží spoustu věcí objevovat a nacházejí stále nové a nové možnosti, tím jak rostou a vyvíjejí se. Nejvrchnější zásuvka je pro malé batole zatím tabu, ale po pár letech se k ní dostane. A kuchyň je pro děti často místem, kde mohou rychle přijít k úrazu. Pořiďte si všechny bezpečnostní prvky, které existují – pojistky, bezpečnostní kryty, nože dávejte vysoko, čisticí prostředky do komod s pojistkou a podobně.

Správný výběr svítidel

Počítejte s tím, že centrální osvětlení na stropě by mělo být silné, aby osvětlilo celou kuchyň. K tomu je dobré mít osvětlení nad pracovní plochou, protože mnohdy vám postačí jen to či nastavitelná lampa. Ideální jsou bodová světla, která pomohou dobře osvětlit pracovní plochu i sporák.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.