Bydlení,  Byty,  Chaty,  Domy,  Exteriér,  Zahrada,  Zahradní stavby

Ochraňte dílnu a kůlnu před zloději

Když pracujete na zahradě musíte používat nějaké to nářadí. To následně schováváte v dílně nebo kůlně, kde je připraveno na další použití. Zloději se často zaměřují právě na dílny a kůlny, které ne vždycky jsou dostatečně chráněné. Zámky, petlice, bezpečnostní kování, to všechno obvykle tato místa nemají. Nepředpokládáte totiž, že by je někdo mohl vykrást.

Bezpečná kůlna

Bohužel na to často zloději spoléhají. Majitelé ne vždycky dobře zajistí kůlnu nebo dílnu, protože je tam přeci „jen nářadí“. Nicméně i toto nářadí může být poměrně cenné a zloději jej mohou snadno zcizit a následně prodat. Vyzkoušejte několik našich tipů, které pomohou vaše vybavení dostatečně ochránit.

Zabezpečení je důležité

Kvalitní zabezpečení se vám může zdát jako zbytečná investice, ale vyplatí se. Spolehlivý visací zámek stojí pár stovek a ochrání vaše nářadí dokonale. Některé dveře v dílně proto zabezpečte zámkem s cylindrickou vložkou. Kůlna může být zabezpečená také visacím zámkem s petlicí. Vybírejte takové zabezpečovací pomocníky, kteří se hodí do exteriéru, a také odolává klimatickým podmínkám.

Neupozorňujte zloděje

Někdy si to ani neuvědomujete, ale upozorňujete na sebe mnohdy zloděje a to například tím, že si na zahradě necháváte kolo, pneumatiky, zahradní stroje a podobně. Cennosti je vždycky dobré ukrývat do garáže nebo právě zmíněné kůlny, která bude dobře uzamykatelná. Pokud je pravidelně využíváte, přehoďte přes ně deku, popřípadě dejte z dohledu, někam dál do zahrady.

Pozor na nářadí okolo

Amatérští zloději, kteří náhle zatouží vzít si cokoliv, co je vaše, nemívají plán. Často používají pro vstup do dílny nebo kůlny to, co najdou v okolí. Zapomenuté nářadí v trávě, sekyrka opřená o zeď domu, dřevo a podobně, to všechno může posloužit zlodějům při cestě do vaší dílny nebo kůlny.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *