Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Odjezd na dovolenou – jak zabezpečit svou domácnost? 1

Léto je doba dovolených a vy se chystáte vycestovat? Je jedno, kam to bude, ať kousek do hor, k moři nebo přes půlku země. Chystání, balení a přemýšlení, co s sebou, co zařídit, udělat a na co nezapomenout je stejná ve všech ohledech. A co vaše domy a byty? Ty opustíte na několik dní nebo i týdnů. Stávají se tak velmi dobrým a jednoduchým zdrojem pro všechny zloděje a jiné nenechavce, kteří se chtějí obohatit na váš úkor. Nejde však jen o byty a domy, ale také například chaty nebo auta v garáži či před domem.

Bezpečí před dovolenou především

V létě stoupají krádeže a vloupání do bytu až o desítky procent oproti zbytku roku, což jasně ukazuje, že zloději využívají letních prázdnin, kdy jsou lidé na dovolených nebo pryč. Zloději umí poměrně dobře vycítit příležitost, kdy jste na delší domu mimo svůj dům, a chopí se příležitosti, která se před nimi rozprostírá. Nemusí to však být jen nezvaná návštěva zloději, soused vás vytopí, praskne potrubí a mnoho dalších věcí, které vás po dovolené nepříjemně překvapí. Jak se na ně připravit?

Bez pojištění ani ránu

Sjednání pojištění domácnosti vám může pomoci všechny krize, které se mohou stát, překonat. Dejte si pozor, na jakou částku pojišťujete svou domácnost, nižší částky sice zajistí nižší pojistné, ale de facto vám podhodnotí vybavení a pojišťovna při problému vyplatí hodně nízkou částku a vy budete muset ze svého doplácet.

Spotřebiče v domácnosti

Předtím, než odjedete na dovolenou, projděte pořádně celý byt. Jsou všechny vypnuté? Máte-li v proudu sporák, televizi, žehličku a podobně, vystavujete domácnost riziku požáru. A může to být například jen bouřka, blesk a hned je neštěstí na světě. Snížíte riziko vzniku škod a také můžete ušetřit něco za elektřinu. Odjíždíte-li na delší dobu, pak není problém odpojit elektřinu centrálně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.