Pereme boty – jde to i v pračce? Jak na to?

0
300

Boty jsou od toho, aby sloužily, ale všichni chceme, aby vypadaly co možná nejlépe i po dlouhém nošení. Chcete prodloužit jejich životnost, odstranit skvrny od trávy, bláta, štěrku a podobně. Nejde zrovna o boty kožené nebo semišové? Chcete odstranit skvrny z běžných tenisek, mokasín nebo plátěných tenisek? Pak můžete vyzkoušet pračku!

Pereme boty v pračce

Ano, není to nesmysl, některé boty je možno skutečně prát v pračce a vrátit jim tak moderní a čistý vzhled. Pár triků a tipů a můžete prát bez problémů v pračce! Je to poměrně snadné, bezproblémové. Bude to chtít prací prostředek, ideálně gel, textilní sáček na praní a pak už jen pár špinavých bot, které je nutno vyčistit a vyprat. Vyzkoušejte to i vy!

Plátěné boty jsou pro pračku nejlepší

Jestliže chcete prát plátěné boty, pak je to asi ta nejlepší možnost. Plátěné boty si s pračkou nejlépe poradí. Jestliže jsou boty vyrobeny z nějakého dalšího materiálu, pak raději poctivě sledujte cedulky na botách. Nejste-li si jistí, zda dát boty do pračky, raději vezměte kartáček do ruky. Když však máte materiál, kterému pračka neublíží, směle do toho!

Tkaničky ven

Před samotným praním bot v pračce se doporučuje vytáhnout tkaničky. Ty ostatně můžete dát do prádla kdykoliv jindy, nemusíte je prát s botami. Pro praní si pořiďte jednoduchý textilní sáček na praní jemného prádla. D9ky tomu předejdete mechanickému poškození. Boty perte samostatně, tedy bez prádla.

Správné nastavení teploty

Postačí vám 40 stupňů a gel na praní. Prášek se rozpustí a nezůstanou na něj mapy z prášku, které by mohly botám uškodit. Ideální je krátký a šetrný program, během něj skvrny zmizí, ale nepoškodí to boty. Botám neprospívá dlouhé namáčení, protože se mohou rozlepit či jakkoliv jinak poškodit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno