Domů / Nezařazené / Pereme boty – jde to i v pračce? Jak na to?

Pereme boty – jde to i v pračce? Jak na to?

Boty jsou od toho, aby sloužily, ale všichni chceme, aby vypadaly co možná nejlépe i po dlouhém nošení. Chcete prodloužit jejich životnost, odstranit skvrny od trávy, bláta, štěrku a podobně. Nejde zrovna o boty kožené nebo semišové? Chcete odstranit skvrny z běžných tenisek, mokasín nebo plátěných tenisek? Pak můžete vyzkoušet pračku!

Pereme boty v pračce

Ano, není to nesmysl, některé boty je možno skutečně prát v pračce a vrátit jim tak moderní a čistý vzhled. Pár triků a tipů a můžete prát bez problémů v pračce! Je to poměrně snadné, bezproblémové. Bude to chtít prací prostředek, ideálně gel, textilní sáček na praní a pak už jen pár špinavých bot, které je nutno vyčistit a vyprat. Vyzkoušejte to i vy!

Plátěné boty jsou pro pračku nejlepší

Jestliže chcete prát plátěné boty, pak je to asi ta nejlepší možnost. Plátěné boty si s pračkou nejlépe poradí. Jestliže jsou boty vyrobeny z nějakého dalšího materiálu, pak raději poctivě sledujte cedulky na botách. Nejste-li si jistí, zda dát boty do pračky, raději vezměte kartáček do ruky. Když však máte materiál, kterému pračka neublíží, směle do toho!

Tkaničky ven

Před samotným praním bot v pračce se doporučuje vytáhnout tkaničky. Ty ostatně můžete dát do prádla kdykoliv jindy, nemusíte je prát s botami. Pro praní si pořiďte jednoduchý textilní sáček na praní jemného prádla. D9ky tomu předejdete mechanickému poškození. Boty perte samostatně, tedy bez prádla.

Správné nastavení teploty

Postačí vám 40 stupňů a gel na praní. Prášek se rozpustí a nezůstanou na něj mapy z prášku, které by mohly botám uškodit. Ideální je krátký a šetrný program, během něj skvrny zmizí, ale nepoškodí to boty. Botám neprospívá dlouhé namáčení, protože se mohou rozlepit či jakkoliv jinak poškodit.

O Petr Pokorny

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.