Tipy & praktické informace

Pěstování jarních květin na balkóně – užitečné rady

Na jaro se na konci zimy těší snad každý z nás. A proč? Co člověk, to odůvodnění. Někteří třeba i proto, že nastane konečně čas, kdy se probudí příroda ze zimního spánku. I vy si můžete začít pěstovat nejrůznější jarní rostliny a květiny pro potěšení. Máte-li balkon, nabízí se vám ještě širší možnosti!

shutterstock_401461828
jarní květiny

Při pěstování rostlin na balkoně si je však potřeba dávat na určité věci zvýšený pozor. Vůbec nejdůležitějším obdobím pro zpozornění je právě jaro. Proč jaro? Odpověď je jednoduchá – většina rostlin se v této době přemísťuje z interiérových prostorů ven, na balkon – rostliny jsou více choulostivé.

Přízemní mrazíky

První problém představují přízemní mrazíky. Ne všechny, ale většina jarních rostlin je na ně choulostivá. Jinými slovy je nutné sledovat předpověď a v případech, kdy bude hrozit, že rtuť teploměru poklesne pod bod mrazu, je vhodné květiny schovat alespoň na noc.

Větry a průvany

Také větry a průvany mohou být pro mladé jarní rostliny potencionálně nebezpečné. Mnohdy nejsou ještě stonky dostatečně zpevněny, jsou křehké a při větších větrech hrozí jejich polámání. Pozor také na průvany, možná to zní divně, ale i rostliny se mohou nachladit a tím pádem zarazit svůj růst.

Ostré sluneční paprsky

Již na jaře se mohou v některých dnech vyskytovat velice silné a ostré sluneční paprsky. Jsou-li na ně rostliny háklivé, snadno může dojít k jejich spálení. Slunce společně s větrem také vysouší, je důležité tedy kontrolovat vláhu a v případě nutnosti rostlinu zalít.

Rostliny zvykejte postupně

Rostliny by si měly na venkovní prostředí zvykat postupně. Není dobré je nechávat příliš dlouhou dobu doma. Pokud to počasí jen trochu dovoluje, určitě neotálejte a dejte na dostatečně chráněné místo rostliny na balkon alespoň na dobu v průběhu dne.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.