Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Podle jakých parametrů vybírat ledničku?

Lednice je velmi důležitou součástí každé domácnosti. Bez ní nemáte šanci uchovat potraviny, které potřebují být v lednici. Mohou se tak snadno zkazit a tím pádem je poté můžete vyhodit. Jestli jste si řekli, že je nyní čas koupit si novou lednici nebo máte s tou svou aktuálně problémy, pak je nejvyšší čas si pořídit novou.

Vybírejte pečlivě

Vybírat lednici je nutno pečlivě, protože jde o spotřebič, který vám bude sloužit denně několik let, je nutno nesáhnout po prvním výrobku, který vidíte. Myslete na kvalitu, protože lednici budete využívat čtyřiadvacet hodin denně. V dnešní době je nejdůležitější hlídat energie.

Důležitými ukazateli je objem, spotřeba, cena a vzhled. Jak jsme už výše psali, nejdůležitější je hlídat energie, tedy spotřebu. Dnes už na trhu najdete spoustu energeticky úsporných tříd a vy volte tu nejnižší. Tou nejméně úspornou kategorií je G a nejúspornější je A+++.

Velikost a vzhled lednice

Čím víc členů v rodině je, tím větší lednici je nutno mít. Na jednoho člena by měla mít lednice objem ideálně 80 až 100 litrů. Co se vzhledu lednice týče, tam se fantazii meze nekladou. Můžete si pořídit klasické lednice, vestavěné nebo dvoudveřové. Oblíbené jsou také americké ledničky.

Police by uvnitř lednice měly být z tvrzeného skla. Velmi oblíbené jsou dnes kombinované lednice, kdy je součástí také mrazák. Vybírejte takové lednice, které budou disponovat dostatkem úložného prostoru, se systémem No Frost, kdy vám odpadává zdlouhavé a často problematické odmrazování. K výbavě patří také antibakteriální úprava, pohlcovač pachů. Dnes už lednice mohou mít také signalizaci, která vás upozorňuje, že jste jí dostatečně nezavřeli nebo zavřít zcela zapomněli.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.