Bydlení,  Interiér

Postel – jak ji umístit podle feng shui?

Postel. Pro někoho jen místo, kde se pohodlně vyspí, pro jiného místo, kde si odpočine, kam se po celém únavném dni těší. Postel je podle mnohých jedinců nejdůležitější věcí v domě. Její výběr je opravdu důležitý. Když už jí máte a koupíte si ji, přemýšlíte, kam s ní? Jak ji do interiéru umístit podle feng shui?

Třetina života

V posteli podle několika výzkumů strávíte až jednu třetinu života. I kvůli tomu je nutno věnovat pozornost umístění postele ve vašem interiéru. Je dobré se do postele dostat z obou stran, takže by postel měla být v prostoru. V ložnici by vám měla proudit zejména pozitivní energie a čchi, což je nositel životní energie a síly. Základem je určitě volit postel z přírodních materiálů, protože právě Feng Shui čerpá z přírody, ne z umělých materiálů.

Pozitivní energie je právě v souladu s přírodou a přírodními silami. Jakmile takovou postel máte, je důležité věnovat velkou pozornost umístění. Určitě by měla postel, pokud je to možné, být v ložnici. Postel umístěte tak, aby směřovala ke zdi hlava, což zajišťuje vnitřní klidu, jistotu a pocity bezpečí a ochrany. Zároveň není dobré nechat nohy směrem ke dveřím. Když umisťujete postel, pohlídejte si, aby nebyla mezi oknem a dveřmi.

Proudění energie je důležité

Postel neumisťujte ke zdi, je nutno mít k ní přístup z obou stran. Když ji směřujete ke stěně, nedávejte jí úplně k ní, jinak nebude moci proudit pozitivní energie. Postel by také neměla být uprostřed místnosti volně položená, není to bezpečný pocit. Postel naproti dveřím? To Feng shui rozhodně nedoporučuje! Orientujte proto postel jinam.

Možná si říkáte, že v dnešní době, kdy jsou byty malé a vy nemáte dostatečné množství prostoru je to neřešitelné. Někdy postačí trocha kreativity a přemýšlení a najdete své posteli vhodné umístění podle feng shui. Vyplatí se to!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *