Povlečení pro děti vybírejte s citem

0
77

Kvalitu spánku ovlivní prostředí, ve kterém spíte. To platí nejen pro dospělé, alespoň samozřejmě i pro děti. Pečlivě byste vybírat nejen matrace, ale také povlečení.

shutterstock_143264563

Dětské povlečení  musí odpovídat přísným hygienickým požadavkům, manipulace s povlečením by měla být snadná a hlavně by povlečení mělo odolat vysokým teplotám při praní.

Ideálním materiálem pro dětské povlečení je bavlna, která odpovídá všem výše uvedeným požadavkům. Balvna má skvělé termoregulační vlastnosti, saje pot, s přehledem odolá vysokým teplotám.

Zejména v chladnějším období je pro děti vhodný flanel, který je také vyroben z bavlny a charakteristický je pro něj delší vlas a vysoká hřejivost.

Velmi oblíbené je také krepové dětské povlečení, které je vyrobeno speciální technologií, kdy se některé nitky více nebo méně natahují.  Toto povlečení nevyžaduje žehlení.

U dětského povlečení je důležitý materiál, ale také zapínání. Pro menší děti je ideální zipové zapínání, díky kterému můžete povlečení velmi rychle převléknout a navíc nehrozí, že by děti do povlečení strčily nožičku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno