Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Prach – jak se s ním v bytě vypořádat?

Prach je v domácnosti všudypřítomný, a když nebudete pravidelně uklízet, objeví se nánosy prachu ve vaší domácnosti. Nejčastěji se objevuje na kobercích, záclonách, na televizní obrazovce, v posteli nebo také na poličkách. Alergiky umí pěkně potrápit a i když nejste alergičtí, pak je dobré jej pravidelně odstranit. Jak?

Váš každodenní společník

Objevuje se denně ve vaší domácnosti a je nutno s ním zatočit. Ale nechce se vám logicky den co den běhat s prachovkou, s vysavačem a podobně. Navíc, když máte velký dům nebo byt, pak se uběháte a denně vám to zabere podstatnou část z celého dne. Jak zařídit, aby se doma neprášilo? Poradíme pár triků a tipů, jak prašnost zmírnit.

Tipy na úklid

Také neradi uklízíte? Snažíte se ze všech sil nacházet různé zlepšováky, tipy, triky a rady, které by vám mohli pomoci a trochu vám úklid usnadnili. Přinášíme pár rad a vychytávek, které mohou trošku pomoci.

  • Pořiďte si robotický vysavač – asi vás to nezachrání od vysávání, ale nebudete muset vysávat týden co týden. Robotický vysavač zapněte minimálně jednou týdně v každé místnosti. Můžete jít na nákup nebo do práce.
  • Bavlněná rukavice nebo ubrousky – utíráte prach tak, že vezmete hadru, aplikujete na ní nějaký čistič a je to. Lepší jsou vlhčené ubrousky nebo bavlněná rukavice, kterou navlhčíte či aplikujete přímo čistič.
  • Čistič koberců nebo čalouněného nábytku – jednou ročně je dobré zavolat si na pomoc odborníka a nechat jej pořádně vyčistit koberec a čalouněný nábytek
  • Sedejte si s citem – možná to zní zvláštně, ale když „padnete“ na sedačku z velké výšky, pokaždé vyklepnete prach, který je v ní uložený. Raději opatrně sedejte.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *