Tipy & praktické informace

Pracovní oděvy si najdou své místo i v domácnosti

Bydlíte v rodinném domě? Pak zcela jistě víte, že se neobjedete bez různých údržbářských prací. Mimo jiné možná vlastníte také dílnu. Právě tady se řeší nejrůznější úkony spojené s renovací stávajícího bydlení, případně s čímkoli jiným. Vždyť Češi jsou skoro všichni domácí kutilové, kteří nedají na tyto tradiční činnosti dopustit. Většina z nás ovšem i při složitějších úkonech podceňuje bezpečnost práce. Zatímco v zaměstnání se jedná o jakousi samozřejmost, doma už nikoliv. Je to škoda, protože zbytečnou nedbalostí v tomto ohledu vznikají velmi nepříjemná zranění. Předejít jim lze vcelku jednoduše, a to především pořízením ochranných pracovních oděvů a pomůcek. Co všechno si pořídit? Několik tipů vám dáme v následujících řádcích.

Pracovní oděvy

V první řadě se zaměřte na moderní, designově povedené a funkční pracovní oděvy. Optimální je pořídit si oblečení tohoto typu pro všechna roční období. Určitě nebudete pracovat v dlouhých kalhotách v létě a naopak v krátkých v zimě. Stoprocentně se vyplatí i funkční prvky. Pro práci v exteriéru by bunda i kalhoty měly mít nepromokavou vrstvu. Stejně tak musí být odolné i vysokému žáru. Nezapomínejte ani na vzhled. I ve své vlastní domácnosti můžete přece vypadat stylově. 

Moderní pracovní obuv

Pracovní boty by se měly vyznačovat především maximálně pevnou a členitou podrážkou schopnou zamezit případnému podklouznutí. Výborné jsou i nejrůznější funkční prvky. Boty dokážou efektivně tlumit nárazy a bude se vám v nich chodit naprosto pohodově. Vybírat lze jak z bot kotníkových, tak i z nižších modelů, případně i vysokých bot pro práci v hodně vlhkém prostředí.

Pracovní rukavice

Pro nejrůznější manuální činnosti se vyplatí mít ochranné rukavice. Na trhu se nachází jak modely na stavbu, tak i pro specifické činnosti typu malování nebo pro zcela jemné práce. Tyto rukavice jsou mnohem tenčí, nicméně poskytují i přesto vysoký stupeň ochrany.

Vsaďte na profesionální pracovní oděvy a pomůcky

V každém případě! Vzít si na zahradu staré obnošené věci by bylo značně nerozumné. Výbornou volbou je pracovní oblečení značky engelbert strauss působící na trhu již od roku 1948. Získáte s ní jistotu elegantního a maximálně funkčního oblečení.

Zdroj obrázku: Engelbert Strauss

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *