Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Pravidelná údržba spotřebičů – jak zajistit, že budou skvěle fungovat? 2

Máte doma mnoho spotřebičů, které mají svou funkci a mnohdy vám usnadňují život? Jakékoliv těsto nechá vykynout a zpracuje domácí pekárna, rýži uvaříte v rýžovaru, kávu si uděláte na jedno stisknutí, zatímco si dáváte ranní sprchu nebo chléb do toustovače, aby vám vypadl následně krásně křupavoučký a chutný. Trouba peče podle stupňů, nastavíte čas a nemusíte nic řešit, sama se vypne a nic se nepřipálí. Je vaše domácnost také takto moderní? Když se však něco pokazí, spotřebiče začnou stávkovat. Proč to?

Do myčky dejte sůl

Myčka na nádobí vám umyje jednotlivé kusy, pomůže i s tou největší špínou, nečistotami, mastnotou a umí jednotlivé nádobí krásně vyleštit. Nádobí z myčky bývá čistější, než ručně myté. Používáte ji často? A nenapadlo vás, že by bylo třeba čas od času udržovat myčku? Nečistoty, prach, špína a bakterie se v ní mohou usazovat, může zapáchat a nádobí neumyje, ale spíš ještě znečistí. Využijte odvápňovač, který pomáhá vyčistit útroby myčky, záleží, jak moc máte tvrdou vodu. Když čistíte myčku, nesmíte zapomenout také na filtr a ostřikovací ramena, protože právě zde ulpívá nejvíc nečistot, zbytky potraviny, jídla a podobně. Není od věci použít sůl, protože ta umí upravovat tvrdost vody a pomáhá lépe a efektivněji mýt nádobí. Nepříjemný zápach může pomoci odstranit osvěžovač do myček.

Čištění varné konvice a kávovarů

Vyčistit varnou konvici nebo kávovary je důležité, protože je vodní kámen a různé další nečistoty mohou chuť vody a kávy nepříjemně narušit. Kávovary je důležité odvápnit, často stačí stisknout jedno tlačítko a stroj se o všechno postará. Varné konvice můžete vyčistit jedním z babských triků jako je jedlá soda a podobně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *