Předvánoční úklid – na co si dát pozor? 1

0
54

Možná se vám to zdá jako by to bylo před chvílí. Je nejvyšší čas na generální, takzvaný vánoční úklid. Většinou sice uklízíte během celého roku, takže vás nečeká pořádný a nikdy nekončící úklid, který zabere hodiny a hodiny vašeho času. Přes svátky chcete mít domácnost jako ze škatulky a vrháte se často na ta místa, která během celého roku přehlížíte nebo je nemyjete pravidelně. Už nyní však víte, že to bude zápřah minimálně na několik víkendů a dopředu z toho nejste nijak nadšení. Jak si tedy pomoci? Věnujte úklidu jen tolik hodin, kolik je skutečně potřeba!

Okna, zásuvky, skříně

Také máte hned několik věcí, které musíte nutně rok co rok na Vánoce umýt a vysmýčit? Zkuste si svůj úkol zjednodušit dobrými nápady a triky, které pomohou v úklidu, nebudete u něj trávit hodiny navíc a odrazí se na celkové čistotě vašeho domova. Jaké triky vám v tomto mohou pomoci?

Okna jako ze škatulky

V zimě je mytí oken často jen rychlá práce, když se snažíte je očistit od otisků prstů, od šmouhy nebo nánosu prachu, který se na okna dostává. Prach očistíte za pomoci hadry s vodou a případně přípravku na okna. Objeví-li se dětské otisky prstů a další stopy postačí vám jen hadřík z mikrovlákna. S ním okno přetřete nasucho a máte hotovo.

Mytí mikrovlnky

Mikrovlnná trouba je jedna z těch, které se nedostává až tak moc pozornosti? Péče o ni je důležitá, protože se často jídlo při ohřívání dostává na stěny trouby a poté jdou poměrně těžko dolů. My známé jednoduchý trik! Do dvou třetin menší misky dejte ocet, vložte do mikrovlnné trouby a zapněte na dvě minuty. Poté chvíli nechte zavřené, misku vytáhněte a vše jednoduše setřete houbičkou.

Úklid pod nábytkem

Máte problém dostat hlavici vysavače do škvíry pod postelí nebo za skříň? Musíte tedy jednou ročně vše pracně odtáhnout a uklidit? Nemusíte už takto složitě. Na úzkou tyč od mopu nebo vysavače dejte hadřík z mikrovlákna a připevněte páskou nebo gumičkou. S tímto pomocníkem se snadno dostanete pod komodu nebo zas skříň a uklidíte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno