Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Předvánoční úklid – na co si dát pozor? 2

Možná se vám to zdá jako by to bylo před chvílí. Je nejvyšší čas na generální, takzvaný vánoční úklid. Většinou sice uklízíte během celého roku, takže vás nečeká pořádný a nikdy nekončící úklid, který zabere hodiny a hodiny vašeho času. Přes svátky chcete mít domácnost jako ze škatulky a vrháte se často na ta místa, která během celého roku přehlížíte nebo je nemyjete pravidelně. Už nyní však víte, že to bude zápřah minimálně na několik víkendů a dopředu z toho nejste nijak nadšení. Jak si tedy pomoci? Věnujte úklidu jen tolik hodin, kolik je skutečně potřeba!

Okna, zásuvky, skříně

Také máte hned několik věcí, které musíte nutně rok co rok na Vánoce umýt a vysmýčit? Zkuste si svůj úkol zjednodušit dobrými nápady a triky, které pomohou v úklidu, nebudete u něj trávit hodiny navíc a odrazí se na celkové čistotě vašeho domova. Jaké triky vám v tomto mohou pomoci?

Pořádná reorganizace

Pokud už se pustíte do generálního úklidu, pak je to skvělá šance protřídit šatník, police, hrnce a další nezbytnosti. I když se snažíte, během roku jistě najdete pár věcí, které si uschováte s tím, že se to bude později možná hodit. Pokud to nepoužijete víc jak rok, vyhoďte to. Zbytečně zabíráte místo věcem, které mohou být smysluplně použité.

Zapojte ostatní členy rodiny

Minimálně děti mohou pomoci a třeba uklidit u sebe v pokoji, vysát nebo si udělat pořádek ve skříních. Můžete je postupně, podle věku, zapojovat do nejrůznějších činností v domácnosti. Vám to usnadní práci a oni budou mít dobrý pocit, že vám pomohli.

Začínejte odshora

To tedy znamená od vrchních poliček, ideálně od stropů a stěn. Všechny pavučiny, prach a podobně dostanete jednoduše dolů koštětem. Máte-li tapety, ty otřete navlhčeným nebo suchým hadříkem. Následně se pusťte do oken a dveří. Postupujte dolů a nestane se vám, že budete uklízet jedno místo dvakrát, protože na něm dále ulpívá prach.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.