Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Průvodce pořádkem – co dělat každý den, co jednou týdně a co občas?

Jestliže nepatříte mezi ty, kteří pravidelně uklízejí a dělají to opravdu rádi, pak se musíte čas od času hecnout a uklidit. Někteří hold úklid milují, pravidelně běhají s prachovkou v ruce po bytě, odstraňují i mikroskopické částečky prachu a snaží se o stoprocentní čistotu. Nepatříte-li k těmto lidem, pak se můžete držet našeho jednoduchého plánu a uklizeno budete mít stabilně.

Minimální energie a úklid

Přinášíme jednoduchý návod. S jeho pomocí budete přesně vědět, kdy a co uklidit. Co je nutno pravidelně a denně uklízet, co stačí jednou týdně a co se zahrnuje do nepravidelného úklidu, který děláme v domácnosti většinou co pár měsíců. Vyzkoušejte náš návod a uvidíte, že i pravidelný úklid bude hračka.

Co dělat každý den?

Zaměřte se na kuchyň, protože to je místo, kde uklízíte nejčastěji. Vaříte, připravujete svačiny a je tedy důležité pravidelně uklízet drobky na lince. Pokud se na linku dostanou nějaké ty šťávy (z masa nebo třeba kapky oleje) či skvrny, ihned je otřete. Nezaschnou a lépe půjdou odstranit. Dále čistěte pravidelně dřez, odstraňte zbytky jídla. Pravidelně vynášejte koš a větrejte v místnosti.

Co dělat jednou týdně?

Sprcha a umyvadlo toho během týdne zažijí spoustu a i když na nich ulpívá voda, nečistí se samy. Jednou týdně je proto vydrhněte speciálními přípravky. Rovněž odstraňte nánosy nečistot ze sítek v odpadu, vyčistěte pořádně toaletu (to musíte i v týdnu, když se stane nějaká nepředvídatelná situace). Dále po celém týdnu snesou leštidlo zrcadla, pračka by vám taky měla hrčet. Nutno je také odstranit prach z nábytku, vysát a vytřít.

Co dělat jednou za čas?

Reorganizaci spíže (vyhodit vše po záruce), umýt okna a parapety, vyprat záclony a závěsy, pořádně vyčistit (vodním čističem) koberce, probrat šatník a nepotřebné věci vyhodit nebo věnovat charitě, odmrazit mrazák, vyluxovat za nábytkem, vytřít rohy a podobně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *