Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

První bydlení – jak jej zařídit bez chyb 1

První bydlení je věcí, kterou si lidé často užívají jinak. Někdo si pod tímto pojmem představí svůj první samostatný byt, kdy se odstěhoval od rodičů a snažil se všemožně užít nově nabité svobody. I sebetolerantnější rodiče občas přidají k dobru nějakou tu „prudící hlášku“ kdy se vrátíš, proč nemáš uklizeno, kdy laskavě vytřeš, vyžehlíš a spousta dalších věcí. Jiný si zase představí první bydlení, které je skutečně jen jeho. Od kterého má klíče a hlavně, které je napsáno na jeho jméno, které bude dlouho splácet v rámci hypotéky.

Stresy se nevyplácejí

Ač tak jako tak, bývá to splnění snu. A s tím je spojena také řada stresu a vyhrocených situací, kdy vše nefunguje tak, jak si představujete. Po všech papírech a běhání na úřady přichází ta příjemnější část a to vybavování nábytkem a zařizování nového a krásného domova. Někdy lidé kývnou na to první, jen aby už měli konečně všechno hotovo. Nevíte-li, jak si poradit se vším tím zařizováním, pak vás to celé může otrávit. Jak neudělat chybu?

Myslete na funkčnost a originálnost

Někdo zařizuje svůj dům prakticky a funkčně, jiný si potrpí na originalitu. Spojte tyto dvě věcí a máte vyhráno. Vytvořit totiž bydlení pěkné je jednoduché, ale vytvořit také domácnost, která bude krásná a funkční, to už chce trochu umění. Před celkovým procesem je dobré si říci, kam interiér směřovat. Vždycky si u daného kousku řekněte, zda to skutečně použijete, zda se na daný kousek nebude jen prášit.

Barvy vládnou interiéru

Před nastěhováním samozřejmě dumáte, jakou barvu zvolíte na stěny. A nemusí to nutně být jen stěny, zamyslete se také nad textiliemi v domě. Máte v oblibě syté a ostré barvy? Pak je volte decentně a raději s nimi šetřete. Zamyslete se také nad různými přehozy, závěsy, polštářcích a vším možným. Sladit vše bude vypadat jednotně a uceleně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.