Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

První bydlení – jak jej zařídit bez chyb 2

První bydlení je věcí, kterou si lidé často užívají jinak. Někdo si pod tímto pojmem představí svůj první samostatný byt, kdy se odstěhoval od rodičů a snažil se všemožně užít nově nabité svobody. I sebetolerantnější rodiče občas přidají k dobru nějakou tu „prudící hlášku“ kdy se vrátíš, proč nemáš uklizeno, kdy laskavě vytřeš, vyžehlíš a spousta dalších věcí. Jiný si zase představí první bydlení, které je skutečně jen jeho. Od kterého má klíče a hlavně, které je napsáno na jeho jméno, které bude dlouho splácet v rámci hypotéky.

Stresy se nevyplácejí

Ač tak jako tak, bývá to splnění snu. A s tím je spojena také řada stresu a vyhrocených situací, kdy vše nefunguje tak, jak si představujete. Po všech papírech a běhání na úřady přichází ta příjemnější část a to vybavování nábytkem a zařizování nového a krásného domova. Někdy lidé kývnou na to první, jen aby už měli konečně všechno hotovo. Nevíte-li, jak si poradit se vším tím zařizováním, pak vás to celé může otrávit. Jak neudělat chybu?

Nad nábytkem pořádně přemýšlejte

Nejlepší je pečlivě rozvrhnout dopředu, co vše ve vašem interiéru bude a co si naopak odpustíte. Nábytek je fajn, pomáhá v mnoha ohledech, ale měl by být funkční a zbytečně nezatěžovat interiér. Nemáte k dispozici spoustu prostoru, proto i s nábytkem šetřete. Je důležité interiér rozdělit na zóny, pokud nemáte tolik pokojů a místností, kolik potřebujete. V kuchyni by například neměly být věci navíc, protože pohybovat se zde potřebujete volně a pružně. Ani ložnice by neměla překypovat zbytečným nábytkem.

Jak správně vybírat nábytek?

Existují dva postupy, jak vůbec nábytek vybírat. V tom prvním máte jasnou představu o stylu, vzhledu, o tom, jak jej postavíte, kde bude mít své místo. Často se může stát, že ač vypadá dokonale, prakticky je k ničemu. Velké kusy proto posouváte z místa na místo a někdy se bohužel jen tak nevejdou. Druhá možnost je pořídit základní kousky, které víte, že stoprocentně použijete a k tomu postupně zjistíte, co je potřeba a co ne a dokoupíte zbytek.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *