Retro kuchyně neznemaná stará!

1
278

Retro vlna zasahuje snad všechna odvětví, na která si vzpomenete. Auta, oděvy, elektroniku, hračky apod. A samozřejmě dochází také na naše domácnosti. Mnohdy postarší a zpravidla jednodušší design umí dokázat víc než cokoliv jiného.

Kuchyň je místnost, kde strávíme podstatnou část života. A i sem se retro vlna dostala, aby nám připomenula krásy starších koutků, které využívaly minulé generace. Dost možná i vaše rodiče.

shutterstock_99385886

Mezi nejzajímavější retro kuchyně bezesporu patří kuchyně amerického typu s vizáží padesátých, šedesátých a sedmdesátých let. Schéma je prosté. Dominuje jedna z teplejších barev (žlutá, zelená, modrá, oranžová), která je doprovázena barvou bílou. Mezi typické rysy patří oblé hrany nábytku, kachličky a kostkovaná podlaha. Často se můžeme setkat s dřevěnými doplňky. Velice působivě vypadají dřevěné dveře nebo rámy na závěsy. Kov ale bude přinejmenším výborným sekundantem. Neváhejte po něm sáhnout v případě židlí, stolu, madel, hodin, dekorací, nádobek a v neposlední řadě také spotřebičů.

Nezapomeňte ani na květiny. Nejen, že kuchyň bude vypadat lépe, ale květiny se výborně hodí ke vzorům, kterými lze obohatit stěny a další části kuchyňského interiéru. Někdo zase sází na skleněné výplně a keramiku.

Co ještě do kuchyně přidat a navodit tu správnou retro atmosféru? Třeba staré rádio nebo gramofon, samozřejmě s dobovými hity. Pokud jsou přístroje, které jste podědily po rodičích, nefunkční, nezoufejte. Spousta výrobců začala v posledních letech vyrábět speciální edice moderní elektroniky, která se na první pohled od dobových kousků v ničem neliší. A nejde jen o gramofony nebo rádia, v retro stylu se vyrábí také ledničky a ostatní spotřebiče. Jistě, jsou sice o něco dražší než standardní modely, ale zato nepřehlédnutelné.

A jak je to s „mimoamerickou“ retro vlnou? Evropský retro styl už není tak výrazný. Severské země sazí na dřeva a jednobarevnost, jistý šarm lze však najít u asijských kuchyní. Je to na vás…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno