Bydlení,  Tipy & praktické informace

Řezané květiny – jak o ně pečovat, aby vám déle vydržely?

Dostáváte od svého partnera, manžela, svých blízkých květiny? Ať už k jakékoliv příležitosti, potěší to snad každou ženu. Někdy jsou kytice opravdu nádherné, že si je dokonce usušíte. Nicméně, tyto řezané květiny obvykle nějak dlouho nevydrží. A vám to přijde škoda. Jde nějak prodloužit životnost řezaných květin? Přeci jen chcete, aby vám vydrželi co nejdéle.

Radost střídá smutek

Když květiny dostanete, je to vždycky tak trochu radost. Ženy mají květiny rády a určitě i ty řezané. Je jedno, zda jde o růže, nějaké luční kvítí nebo třeba tulipány nebo gerbery. Každá květina je krásná, obzvláště když je darovaná z lásky nebo z nějakého příjemného a dobrého důvodu. Stačí vám pár triků a řezané květiny vydrží ve váze déle, než tomu je běžně. Užijete si tak radost z květin delší dobu!

Základem je správná váza

Důležité je, aby byla dostatečně velká, když květiny dáte do vázy, která má úzké hrdlo a květiny nemají dostatečné množství prostoru, pak mohou velmi rychle uvadat. K tomu je samozřejmě důležité, aby byla váza čistá. Pořádně ji propláchněte, aby ve vodě nezůstávaly bakterie a také mycí prostředek, protože ten květinám přímo škodí.

Otrhejte listy

Když dáte květiny do vázy, otrhejte všechny listy, které by se měly dostat do kontaktu s vodou. Mohou totiž poměrně rychle začít hnít a to celkově působí na rostliny, takže budou rychleji uvadat.

Využijte chemii

Jestliže dostanete ke květinám také malý sáček, nebojte se jej použít. Jde o speciální prášek, který prodlouží životnost květinám, takže jej určitě dejte do vody.

Nebojte se řezat

Než květiny vložíte do vázy, seřízněte jej. Raději sáhněte po noži a pečlivě stonky odřežte, čímž květinám vlijete do stonků nový život a vydrží vám mnohem déle čerstvé a krásné.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *