Dekorace,  Design,  Interiér

Role květin v interiérovém designu

Květiny všude, kam se podíváš. I tak by to u vás mohlo v tomto čase vypadat. Nebojte se vystavit na odiv, květiny, které vám prozáří interiér. V zimě jsme sázeli na umělé květiny, teď jich začíná být všude spoustu a nemusíte pro ně chodit jen do květinářství. I luční kvítí má svou nezaměnitelnou podobu a váhu! 
Výběr však úzce záleží na vás a koresponduje i s vaší osobností. Romantické duše milují jemné růže, ale zkusit můžete i extravagantní orchideje.

Květiny dodají "look", ale také splní účel provonění bytu
Bezpochyby vonné květinky dodávají domáckou příjemnou atmosféru a vzhledem k sezóně se dá využít všeho, co kvete. Co třeba růžové pivoňky? Dejte však pozor na to, jak k sobě květiny sladíte, a to nejen, co se týče barev, ale i jejich aromat. Ze všech těch vůní by se vám mohla točit hlava. 
A vizuální potěšení rozhodně není bezvýznamné. Vdechují prostoru život a barvy. Skvělou podívanou jsou také květy hortenzií. 

Květiny pro wellness pocity
Chcete se v duchu přenést na slunnou Krétu nebo kamkoliv jinam? U moře je báječně a vy ho můžete mít kus i doma. Květiny jsou nejen esteticky příjemné, ale také ovlivňují naší náladu, zdraví a pohodu? Podle nedávných studií květiny vyvolávají šťastné emoce. Zvyšují pocit uspokojení a je prokázáno, že podporují pozitivitu.

Sezónní výběr a vliv
Od jarních tulipánů po zimní sněženky, nabízejí květiny spoustu sezónních možností. Při aranžování květů je nejlepší vytvořit jednoduchost a hloubku. Broskvové větvičky ve váze přinesou další teplo, které rozjasní svěžest dní.
Různé druhy akcentů se odvíjejí ze stylu. Jsou perfektní pro každou místnost v domě a dobře zvolené květy, okamžitě pozvednou váš interiér.
Kombinace správného typu květin a dokonalé vázy ve vás probudí smysl pro kreativitu a pozitivního ducha. 

Jak tedy s květinami zdobit interiér? 

Začněte u vstupu
Skutečně neexistuje lepší způsob, jak uvítat sebe i další členy rodiny, když vstoupíte do svého domova. Nádherná ukázka květin ve vás evokuje pocity radosti.  

Máte-li vysoké stropy, využijte toho
A jaké by to měly být květiny? Fialové hortenzie a keřové růže budete obdivovat stále. Stačí jít po schodišti a shora sledovat tuhle květinovou "show". 
Co se týče vázy, tam je úloha jasná, propůjčuje květině design, čím barevnější, tím odláká pozornost květů, neutrální paleta umožňuje promluvit odstínům květin.

Jídelní stůl - tradiční místo pro květiny
Kulatý stůl vypadá neuvěřitelně, když je stylován s jediným středobodem, kterým jsou květiny. Zatímco delší vzory mohou být krásně zdůrazněny vícero vázami. Váháte nad květinou, kterou dát na stůl? Lilie jsou další parádní volbou. 

Noční stolek
Málokdo z nás, využívá pro květiny právě noční stolek. Vaše ložnice není jen místem, kam v noci uléháte. Uvědomte si, že se tu i budíte. Květiny tak hrají klíčovou úlohu pro dobré naladění po celý den. 
Jaké komponenty zvolit do ložnice? Živé květy doplněné o větvičky eukalyptu. Ložnici krásně pročistí a bude se vám tu i výborně dýchat. 


Konferenční stůl
Živé květy v obývacím pokoji mohou ladit s okolní texturou nebo naopak kontrastovat, např. dřevo/sklo. 
Květy dokáží do prostoru vnést i druh estetiky. Někdy jsou drsnější, jindy zase něžnější, záleží na každém majiteli, jak k tomuto úkolu přistoupí. 

Přírodní objekty jako třeba kameny, celou atmosféru jen podtrhnou. 
Zkuste měnit své barevné schéma květů každých pár týdnů, aby váš interiér nikdy nezevšedněl. Nyní to může být šeřík, dále pak třeba fuchsie. 

Někdy méně, znamená více
V interiérovém designu se minimální úsilí, rovná maximálnímu dopadu. Tato představa platí pro květiny a rostliny. Někdy i ten nejjednodušší doplněk, přináší nejlepší výsledky. Design je koneckonců o detailech a kvalitě, nikoliv kvantitě.