Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Rychlovarný konvice – co je dobré vědět, než ji koupíte? 1

Koupit rychlovarnou konvici vám připadá jako jednoduchá věc. Jednoduše vezmete první, kterou vidíte v obchodě? Vybrat ji však nemusí být tak úplně jednoduché. Jsou mezi nimi velké rozdíly, takže je vždycky dobré se nad tím zamyslet a vybrat si, jakou rychlovarnou konvici ve skutečnosti pořídíte do své domácnosti. Disponují hned několika různými možnostmi. Co od své konvice očekáváte? Přesně podle toho vybírejte daný kousek. Musí se přeci hodit k designu vaší kuchyně.

Kovové nádobky s ouškem

Takhle vypadaly první rychlovarné konvice, které pod sebou měly elektrickou plotýnku. Nebyly zrovna dvakrát úsporné, dnes jsou naproti tomu opravdu výkonné, nicméně na tehdejší dobu, devadesátá léta devatenáctého století, to byl jistě velký pokrok a posun kupředu. Vybavíte-li si dnes rychlovarnou konvici, pak jistě hledíte na to, z jakého je materiálu, v jaké kvalitě jí můžete pořídit a jaký má příkon. Některé také přidávají volbu teploty a důležitá je jak cena, tak i celkový vzhled konvice. Jaké ukazatele vám tedy pomáhají a radí při výběru?

Správně zvolený materiál

Ten je pro mnohé klíčový. Věřte, že ty nejlevnější a nejčastější jsou plastové varné konvice. Lehce je udržujete čisté, omyjete a otřete hadříkem. Navíc jsou dnes k dispozici v mnoha barvách, takže je to naprosto ideální. I zde platí, že není plast jako plast. Jste-li rozhodnuti pro plastovou verzi varné konvice, pak vsaďte na ověřenou a kvalitní značku, která zajistí ten správný kousek.

Sáhnout můžete po oblíbeném nerezu. Není z nejlevnějších, ale disponuje mnoha skvělými výhodami. Dobře se udržuje, je s ní bezpečná manipulace. A dnes už nerez můžete vybírat i v několika základních barvách, pokud tolik záleží na barvě. Její obsluha je bezpečná a vsadíte-li na konvici s tepelnou ochranou, pak se neopaříte.

Skleněná konvice vypadá moderně, krásně a má-li barevné podsvícení, pak to je teprve moderní a originální kousek. Myslete na speciální tvrzené sklo, zajistíte naprosté bezpečí. Sklo je však náročné na údržbu, máte-li doma tvrdou vodu, raději zkuste něco jiného.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.