Bydlení,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Rychlovarný konvice – co je dobré vědět, než ji koupíte? 2

Koupit rychlovarnou konvici vám připadá jako jednoduchá věc. Jednoduše vezmete první, kterou vidíte v obchodě? Vybrat ji však nemusí být tak úplně jednoduché. Jsou mezi nimi velké rozdíly, takže je vždycky dobré se nad tím zamyslet a vybrat si, jakou rychlovarnou konvici ve skutečnosti pořídíte do své domácnosti. Disponují hned několika různými možnostmi. Co od své konvice očekáváte? Přesně podle toho vybírejte daný kousek. Musí se přeci hodit k designu vaší kuchyně.

Kovové nádobky s ouškem

Takhle vypadaly první rychlovarné konvice, které pod sebou měly elektrickou plotýnku. Nebyly zrovna dvakrát úsporné, dnes jsou naproti tomu opravdu výkonné, nicméně na tehdejší dobu, devadesátá léta devatenáctého století, to byl jistě velký pokrok a posun kupředu. Vybavíte-li si dnes rychlovarnou konvici, pak jistě hledíte na to, z jakého je materiálu, v jaké kvalitě jí můžete pořídit a jaký má příkon. Některé také přidávají volbu teploty a důležitá je jak cena, tak i celkový vzhled konvice. Jaké ukazatele vám tedy pomáhají a radí při výběru?

Jaký je správný příkon

Na to není jednoznačná odpověď, protože co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého. Jaký příkon má mít vaše varná konvice? Příkon ukazuje nejen spotřebu energie, ale také čas, během kterého voda dosáhne bodu varu. Obvykle je to od 600 W až do 3000 W. Nechcete-li, aby vaše konvice podávala obdivuhodné výkony, pak stačí obyčejně 2000 W. Platí zde přímá úměra – čím větší výkon, tím rychleji se voda ve varné konvici uvaří. Vybírejte tedy pečlivě, ovšem v potaz berte také, že příliš vysoký příkon může vyhazovat pojistky, což se přirozeně všem nelíbí. Zároveň nesáhněte po tom nejnižším, protože vaříte-li si čaj nebo kávu každý den a to třeba i několikrát, pak se to může zbytečně prodražit.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *