Domů / Interiér / Kuchyně / Rychlovarný konvice – co je dobré vědět, než ji koupíte? 3

Rychlovarný konvice – co je dobré vědět, než ji koupíte? 3

Koupit rychlovarnou konvici vám připadá jako jednoduchá věc. Jednoduše vezmete první, kterou vidíte v obchodě? Vybrat ji však nemusí být tak úplně jednoduché. Jsou mezi nimi velké rozdíly, takže je vždycky dobré se nad tím zamyslet a vybrat si, jakou rychlovarnou konvici ve skutečnosti pořídíte do své domácnosti. Disponují hned několika různými možnostmi. Co od své konvice očekáváte? Přesně podle toho vybírejte daný kousek. Musí se přeci hodit k designu vaší kuchyně.

Kovové nádobky s ouškem

Takhle vypadaly první rychlovarné konvice, které pod sebou měly elektrickou plotýnku. Nebyly zrovna dvakrát úsporné, dnes jsou naproti tomu opravdu výkonné, nicméně na tehdejší dobu, devadesátá léta devatenáctého století, to byl jistě velký pokrok a posun kupředu. Vybavíte-li si dnes rychlovarnou konvici, pak jistě hledíte na to, z jakého je materiálu, v jaké kvalitě jí můžete pořídit a jaký má příkon. Některé také přidávají volbu teploty a důležitá je jak cena, tak i celkový vzhled konvice. Jaké ukazatele vám tedy pomáhají a radí při výběru?

Ovládání a možnosti volby teploty

Rychlovarná konvice by měla být snadno ovladatelná, takže na ni bez problémů poznáte, že je v provozu nebo je vypnutá. Obvykle, kromě knoflíků, k tomu slouží podsvícení, které jde vidět. Volba teploty nebo chcete-li termoregulace je ideální ve chvíli, kdy potřebujete ohřát vodu na určitý stupeň při přípravě čaje nebo pokrmů pro děti.

Po dosažení potřebné teploty se voda udrží na dané teplotě až po dobu čtyřiceti minut, což je také hodně praktické a pomůže to v mnoha ohledech. K dispozici je také filtr, který můžete vytáhnout, čímž lépe a jednoduše odstraníte vodní kámen. Dnes se v rychlovarné konvici nemusí ohřívat jen voda na požadované stupně, ale také lze v některých připravit jogurt, čatní nebo dětské přesnídávky, takže má tento produkt v domácnosti větší množství využití.

O Petr Pokorny

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.