Bydlení,  Interiér,  Kuchyně

Servírování večeře nebo kávy – jděte na to originálně!

Rádi servírujete odpolední kávu nebo slavnostní oběd či večeři všem svým hostům? Obvykle nesedíte v kuchyni, ale buďto v jídelně nebo častěji v obývacím pokoji. Musíte chodit s talířky tam a zase zpátky, nosit příbory a všechno ostatní. Kávu také nosíte po jednom šálku. Unavuje vás to? Popřípadě nechcete chodit neustále tam a zase zpátky s nádobím?

Servírování s pomocí

Při servírování odpolední kávy, oběda, svačinky nebo občerstvení pro návštěvu může pomoci servírovací tác. Ten je velkou pomocí, ovšem často může být jen takový obyčejný. Mnohdy dřevěný nebo čistě bílý, což se vám úplně nelíbí? Chtělo by to něco hezčího? Nemusíte daný kousek servírovacího tácu vyhazovat, stačí jen vědět, co by se vám na něm líbilo, pár pomůcek a pak už jen hlavu plnou nápadů. Realizace bude zábava, vy si odpočinete, kreativně se vyřádíte a navíc si zkrášlíte servírovací pomocníky.

Máte-li doma už předem koupený servírovací tác, ale je bez nějakého vzoru či potisku, můžete vzít barvy a krásně jej natřít či případně na servírovací část nakreslit obrázek. Pokud nejste příliš zdatní v kreslení krajinek a podobně, můžete buďto zvolit abstrakci, popřípadě kreslit podle dopředu připravených šablon. Když však servírovací tác nemáte, ale chcete jej, můžete ho vyrobit.

Staré předměty

Právě k výrobě nového tácu vám poslouží staré předměty, které máte doma. Může to být rám obrazu, starý šuplík, stará dvířka, dřevěné komody, příborníky, staré skříně a mnoho a mnoho dalšího. Na jednotlivých kouscích mohou být vyřezané prvky, mohou být zajímavě tvarované a podobně. Pak potřebujete úchytky, šroubovák, samořezné vruty nebo vrtačku, paspartovací nůž, tavnou pistoli a můžete začít. Fantazie se meze opravdu nekladou, takže podle vaší fantazie vytvořte takové kousky, které se vám zalíbí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *