Finance,  Jak ušetřit,  Tipy & praktické informace

Šetřím, šetříš, šetříme aneb triky, jak uspořit

Šetří dnes spousta z nás, snažíme se vždy mít nějaký cíl a na něj z běžné výplaty a mimo všech výdajů přišetřit. Často si lidé myslí, že to nejde. Nájem se platit musí, výdaje také a je potřeba něco jíst. No a to, co z výplaty zůstane, můžete ušetřit. Nezbývá vám toho moc? Pak se podívejte pořádně na všechny své výdaje. Podrobný průzkum může ukázat, že ušetřit můžete na takzvaných zbytečných výdajích.

Drobné výdaje ušetří

Existují drobné výdaje, které běžně platíte a možná ani nevíte, že se díky nim dají ve finále ušetřit pořádné peníze. Pomohou zlepšit finanční rozpočet a pomohou vám uspořit aniž by vaše životní úroveň nějak klesla nebo jste se museli počítat doslova každou korunu. Jak tedy na to?

Zaměřte se na banku

Dnes lidé banku moc neřeší. Mají jednu, která jim více či méně vyhovuje a když jim někdo zavolá s tím, že mají lepší nabídku, pak je rychle odmítnou. Jsou zvyklí na to své. Někdy však může dobrá nabídka pomoci ušetřit. Platíte měsíční poplatek za váš účet? Platíte za běžné výdaje jako výběry z bankomatu, příchozí a odchozí platby a vše další? Dnešní banky nabízejí běžně účty zdarma, bez poplatků za vyřízení a další služby. Měsíčně tak můžete ve finále uspořit i několik stovek.

Mějte přehled o financích

Jdete do obchodu a platíte všude kartou? Je to pohodlné, což o to, ale mnohdy tak utrácíte víc, než byste nutně museli. Stanovíte-li si svůj týdenní rozpočet, pak se jej pokuste dodržet. Jestliže z bankomatu vyberete určitý obnos, který vám bude stačit na týden, pak kartu s sebou nosit nemusíte. Vyhnete se tak možnosti „nezřízeně“ utrácet a pár korun ušetříte.

Plaťte ihned všechny poplatky

Nemá smysl čekat až do konce splatnosti, poplatky nezmizí ani se nijak nesníží. Plaťte je ihned, jakmile máte možnost. Tak budete přesně vědět, kolik vám měsíčně zůstává na jídlo a ostatní výdaje. Víte, kolik můžete utratit a na co už vám peníze nezůstanou.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.