Bydlení,  Jak ušetřit,  Tipy & praktické informace

Šetříme – jak snížit výdaje za potraviny? 1

Šetřit chce v dnešní době snad každý. Je to i pochopitelné, snažíte se snížit náklady, aby se ušetřilo pár korun a tím pádem našetřilo třeba na novou televizi, nové video nebo víkendový pobyt v horách. Kde všude ušetřit? Máte nového poskytovatele elektřiny, nesvítíte doma tak často, spotřebiče mají několik plus, vodu také v mnoha ohledech šetříte. Kde se dá ještě víc ušetřit? Možná vás to překvapí, ale na potravinách a jídle obecně.

Jídlo jako zdroj k šetření

Máte pocit, že to nejde? Přeci musíte jít, snídat, svačit, obědvat, svačit a večeřet. A ne jen tak nějaké jídlo, ale kvalitní, takové, které do těla dostane všechny živiny a všechno, co tělo potřebuje. Jíst se prostě musí. I když máte pocit, že váš rodinný rozpočet na jídle a potravinách už šetřit nemůže, možná se dost pletete. Vyzkoušejte pár rad!

Plánujte si nákupy

Dopředu a klidně na celý týden. Tak vás nepřepadne hlad v obchodě, kde koupíte bez rozmyslu jídlo, které sníte rychle, protože hlad je hlad. Sepište si pečlivě seznam všeho, co vaše domácnost potřebuje a vyrazte na nákup. Ideálně najedení a bez dětí. Snažte se odolat pokušení, prohlédněte si letáky a slevy. Můžete do zásoby koupit mléko, cukr, rýži, těstoviny, ale pozor, jen v takovém množství, které zkonzumujete.

Sledujte ceny a značky

Někdy může zapůsobit reklama a vy koupíte například mléčné výrobky, které znáte z reklamy. Přitom jiné, od jiného výrobce, jsou jen v jiném obalu, neplatíte tak za značku, náklady a podobně. Není tomu tak u mléčných výrobků, ale u všech potravin.

Maso? Jedině řezník

U řezníka mnohdy koupíte maso kvalitnější a daleko levnější než v supermarketu. Například takové kuřecí řízky, stehenní řízky, drůbky a podobně vás vyjdou o dost levněji. Někdy je to třeba i 10 – 15 korun na kilogram, ne-li víc. Pokud je maso v akci, kupte ho víc a naporcujte do mrazáku.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *