Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Shromaždování věcí – co by zde rozhodně nemělo patřit? 2

Ať už je byt či dům malý, chcete jej mít útulný a krásný. Nijak jej nechcete zatížit věcmi, které by to interiéru nemusely patřit, ale nevyhnete se tomu. Věci se vám v domácnosti hromadí, vy si je necháváte, možná vědomě, možná nevědomě, ale časem může být interiér přeplácaný a neodpovídá té filozofii, kterou jste chtěli ve své domácnosti udržet. Musíte udělat čistku a vyhodit vše, co nepotřebujete. Jak tedy neshromažďovat některé věci? Přeci se mohou hodit, krabice, různé věci, které je škoda vyhodit nebo oblečení typu – do toho jednou zhubnu.

Čeho se v interiéru zbavit?

Hodláte se pustit do vyklízení a uklízení a chcete to vzít jedním vrzem? Vše proberete, přeberete a popřemýšlíte, zda to skutečně budete potřebovat či nikoliv. Po protřídění věcí máte dobrý pocit. Situace se, ale může opakovat za pár měsíců znovu. Jak předejít shromažďování věcí a co je dobré doma rozhodně nenechávat?

Staré výtisky novin a časopisů

Kupujete pravidelně noviny nebo časopisy a máte jich doma už pěkný štos? Nečtete je nebo už přečtené jsou? Zbytečně zabírají prostor, práší se na ně. Nechejte si skutečně jen ty výtisky, které pro vás mají nějaký význam, na kterých jste se podílely nebo které jsou speciální. Zbytek vyhoďte.

Oblečení, do kterého zhubnete

Věčné téma všech žen, ale také mužů. Oblečení, ze kterého jste „vyrostli“ a je nutno pořídit nové kousky. Ve skříni však ty starší věci neustále máte, protože vám je líto vše vyhodit, nenosíte je, ale třeba se někdy stane zázrak, zhubnete a zase je obléknete. Neshromažďujte oblečení.

Vše, co dlouhé roky nepoužíváte

Komody, šuplíky, stojany, spotřebiče, kabely, zkrátka všechno, co dlouho, několik let nepoužíváte. Nač to mít doma? Říkáte si, že to možná někdy, někde, v budoucnu využijete? Věřte, že vám to bude doma zabírat místo další roky. Otevřete prostor novým věcem.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *