Blogy,  Bydlení,  Byty,  Dětské pokoje,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Kuchyně,  Ložnice,  Nábytek,  Obývací pokoje

Skříně bez dvířek a poličky v bytě – ano nebo ne?

Mít doma otevřené knihovny, šatny, botníky a závěsné boxy na oblečení je v dnešní době běžná záležitost.

Jak to máte zařízené u vás? Skříně a skříňky bez dvířek jsou oblíbené hlavně mezi mladými a střední generaci. Nemohou je pochopit starší lidé. Už jsem se setkala s názorem jedné babičky, která tomu nerozuměla. Kroutila hlavou a říkala, proč chceme, ať všichni vidí naše oblečení, hrnce, knihy a jiné osobní věci. Že ji to přijde divné a hlavně musíme pořád utírat prach.

(zdroj obrázku: idolza.com)

Ano, mít otevřené prostory vyžaduje pravidelný úklid a uspořádání věcí do podoby, kdy na první pohled bude vše přehledné a čisté. Mít rozházené nebo rovnou naházené věci v poličkách a chomáče prachu kolem toho, nevypadá zrovna hezky a není dobrou vizitkou pro nikoho z nás. Pokud si člověk je jistý, že si může dovolit mít v prostoru otevřené skříně, poličky nebo knihovny, jelikož miluje pořádek a má čas na pravidelný úklid, potom není co řešit. Hlavně v případě nečekané návštěvy se pak nemusíme stydět a omlouvat za případný „bordel“.

(zdroj obrázku: postris.com)

Mít poličky a otevřené skříňky v kuchyni nebo kdekoli v bytě, je moderní a bytelné. Člověk má pocit, že v tom bytě opravdu někdo žije a jde cítit identita a přítomnost osob, kterým věci patří. My sami máme otevřenou knihovnu (větší a malou) v obývacím pokoji, kde jsem do některých poliček vložila proutěné boxy – pro lepší pořádek, květiny a knihy. Přiznám se, že skříně na oblečení máme v ložnici a na chodbě zavřené (se dvířky), jelikož jsou chráněné před prachem. Avšak stojan na pověšení, kde se věci dlouho neohřejí, je super věc. Oblečení má možnost být na vzduchu a je připravené k okamžitému nošení. Ten jsem dala synovi do pokoje, zároveň se skříni a našel maximální využití.

(zdroj obrázku: madefromscratch.co.nz)

Čemu dáváte přednost vy? Otevřeným skříním, knihovnám a boxům nebo zavřeným se dvířky? Napište nám.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.