Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Slupky z pomeranče – jak je v domácnosti využít? 1

Pomeranče jsou šťavnaté, chutné a mnohdy plné vitamínů, takže je velmi rádi lidé konzumují a to nejen během sezóny. Jde o jedno z nejoblíbenějších plodů jižního ovoce a můžete je konzumovat v mnoha obměnách. Přidávat do výborných a chutných koláčů, přidat si je do jogurtu, udělat z něj poctivý džus, konzumovat jej čerstvý nebo také někomu přijdou k chuti v jídle, kterému dodává zajímavou a nasládlou chuť. Když si dáte svou denní dávku vitamínů v podobě pomeranče nebo pomerančů, pak jej obvykle oloupete. A co děláte se slupkami? Ty končí v koši, možná v kompostu. Existují však široké možnosti využití. Kde mohou pomoci?

Kam s pomeranči?

Dumáte nad tím, jestli slupky z pomerančů vyhodit? Mohou vám v mnoha ohledech pomoci či jen tak zpříjemnit a zútulnit vaší domácnost! Pomerančová kůra má opravdu mnoho možností, kde a jak ji používat. Jaké možnosti aktuálně máte? Kde všude může pomoci?

Příjemný osvěžovač vzduchu

Pomerančová kůra může fungovat jako velmi příjemný a intenzivní osvěžovač vzduchu. Disponují velkým množstvím éterického oleje, který umí provonět celý interiér. Potřebujete osvěžit vaší domácnost, místnost nebo kancelář? Pak dejte do menšího hrnce hrst čerstvé pomerančové kůry, trochu citronové šťávy a pár skořicových tyčinek. Přidejte dva šálky vody, přiveďte k varu a vařte asi deset minut. Nechte vychladnout, přelijte do rozstřikovače a používejte v místnosti.

Odpuzuje hmyz

Voní vám silice, kterou pomerančová slupka produkuje? Je příjemná, svěží a čerstvá, takže pro mnoho lidí ta správná vůně. Ovšem co voní lidem, nevoní už hmyzu – mouchám, komárům, mravencům a podobně. Chcete se zbavit těchto nevítaných hostů? Nemusíte kupovat chemické spreje, pomůže vám čerstvá pomerančová kůra. Rozmixujte čerstvou kůru s dvěma decilitry vody a nalijte směs na místa, kudy mravenci nejčastěji chodí. Čerstvou kůru nastrouhejte na struhadle a dejte na místa, kde hmyz nejčastěji obtěžuje.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *